Napísali o nás

Na slovenskom poistnom trhu sa dá aj v tomto roku očakávať trend zlučovania poisťovní


„Miera poistenia je u nás oproti iným krajinám na veľmi nízkej úrovni a práve v tomto vidíme na rok 2020 ako aj na ďalšie roky príležitosť, aby sme dovzdelávali ľudí,“ povedala pre agentúru SITA produktová riaditeľka v spoločnosti FinGO.sk Katarína Kostková. Slováci k poisteniu nemajú podľa nej správny a už vôbec nie ideálny postoj.


Viac

Pre úverové sprísňovanie by mohol vzrásť záujem o produkty v stavebných sporiteľniach


Ako ďalej uviedla riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, medziúver, ktorý budú ľudia potrebovať na dofinancovanie hypotéky, je súčasťou zmluvy o stavebnom sporení. Takže sa dá predpokladať, že stavebné sporiteľne v roku 2020 zaznamenajú viac uzatvorených zmlúv, ale zároveň aj viac poskytnutých úverov.


Viac

Nezvyčajné investovanie


František Burda, riaditeľ pre investície a zlato z FinGO.sk má jeden ligotavý tip: „Na zlato sa treba dívať ako na investíciu. Zlato slúži najmä ako poistka v neistých časoch a udržuje hodnotu peňazí v čase. To znamená, že ak dnes stojí nejaká služba jeden gram, je veľká pravdepodobnosť, že po 20 rokoch dostanem za ten jeden gram rovnakú službu...“


Viac

Úroky z hypotéky? Banky možno čoskoro budú platiť vám


„Dnes majú už aj niektoré slovenské banky požičané zdroje za mínusové úroky a dokonca majú vydané aj dlhopisy so záporným výnosom. Práve vďaka tomu môžu ísť na úrokoch až tak nízko a v budúcnosti teoreticky až do mínusu,“ povedala Katarína Kostková, riaditeľka odboru produktov vo finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Čoraz viac ľudí zaplatí za úspory v bankách


„Pre Slovákov je to stále nepredstaviteľné, ale v Európe banky už dlhšie obdobie poskytujú záporné úrokové sadzby z vkladov. To znamená, že klient z banky vyberie menej peňazí, ako vložil,“ povedal František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk otvorila 33 nových pobočiek


„Zároveň sme znásobili počet finančných agentov a vďaka komplexnosti ponúkaných služieb sa nám podarilo dosiahnuť ciele aj z hľadiska produkcie a obchodných výsledkov. Firma tak opäť narástla a ešte výraznejšie posilnila svoju pozíciu na trhu finančného sprostredkovania,“ zhodnotil pre agentúru SITA generálny riaditeľ FinGO.sk Ondrej Matvija.


Viac

Staré sporenie a nízky úrok. Slováci nevedia zhodnocovať peniaze, ukázal prieskum


„Oblasť investovania mnohí klienti stále podceňujú, preto ich učíme investície diverzifikovať a zároveň vybrať také investičné nástroje, do ktorých budú svoje peniaze nielen odkladať, ale ich aj zhodnocovať,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Ondrej Matvija.


Viac

Väčšina Slovákov využíva staré a nevýhodné sporiace produkty


„Šesť z desiatich klientov nedodržiava investičný horizont a viac ako polovica ľudí má na investičné ciele zvolené nevhodné produkty,“ hovorí riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Viac

Prodává knihy, buduje miliardovou IT skupinu a s technologiemi v zádech staví domy. Seznamte se s Lukášem Novákem


Na Slovensku jsme unikátní v tom, že získáváme klienty online a následně je distribuujeme přes naši propracovanou síť. FinGO.sk se díky tomu rychle dostalo mezi sedm největších makléřů na Slovensku a letos budeme mít obrat na úrovni 11 milionů eur.


Viac

Sviatky sú rizikovejšie na poistné udalosti


„Aj vianočné poistné udalosti sú dôkazom toho, že aj malá nepozornosť dokáže na našom majetku spôsobiť veľké škody alebo si ublížime na zdraví a skončíme v nemocnici v tom najnevhodnejšom čase,“ hovorí riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor.


Viac

ŠPECIÁL: Klasické sporenie slúži na budúce plány a na vytváranie rezervy


„S prihliadnutím na rizikovosť klienta odporúčam obzrieť sa po realitných fondoch, indexových fondoch a investičnom zlate. Kto má podnikateľského ducha, môže skúsiť kúpiť nehnuteľnosť a následne ju prenajímať,“ dodal František Burda z FinGO.sk.


Viac

Zle nastavená poistka je zbytočná. Oberie o peniaze a nič nerieši


„Kontrola každej poistnej zmluvy je nevyhnutná približne raz za tri až päť rokov alebo po každej zmene, ktorá akokoľvek zvýši hodnotu zariadenia, samotnej nehnuteľnosti alebo celého bytového domu,“ radí analytik spoločnosti FinGo.sk Štefan Fajnor.


Viac

Bezúročná pôžička ani nákup na splátky nebude zadarmo


Hoci názov produktu nie je úver alebo pôžička, v skutočnosti musíte za každé euro požičané z banky zaplatiť. Niekedy aj s dvojciferným úrokom, upozorňuje riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová.


Chcete lepšiu penziu? Skontrolujte si svoj druhý pilier


„Mnohí ľudia si na svoj dôchodok v druhom pilieri sporia v garantovaných fondoch, ktoré ich peniaze zhodnocujú veľmi konzervatívne. Niektoré nezarábajú vôbec a ich zhodnotenie v súčasnosti neprekoná ani infláciu,“ vysvetľuje riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Predvianočné úvery môžu byť zradné


Ešte zradnejší môže byť podľa Evy Šablovej z FinGO.sk nebankový nákup na splátky, na ktorý ľudí obchodníci vedia namotivovať. "Takýchto lákavých a na vybavenie celkom jednoduchých bankových aj nebankových úverov je na trhu viacero. Ak im podľahnete, vaše Vianoce sa tak môžu niekoľkonásobne predražiť."


Viac

Firmy sa zadlžovali v októbri menej, úvery domácnostiam však rástli


„Keďže ani menová politika Európskej centrálnej banky nesmeruje k tomu, že by sa trend vývoja úrokových sadzieb mal v blízkej dobe zmeniť, je celkom možné, že rastúca zadlženosť slovenských domácností môže byť v budúcnosti problémom," konštatuje riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Známe budovy, obchodné centrá i hotely. Slovenské realitné fondy sa nafukujú


Okrem realitných fondov, ktoré nakupujú priamo nehnuteľnosti, existujú fondy, ktoré namiesto toho majú vo svojom portfóliu len akcie či dlhopisy firiem zaoberajúcich sa realitami. „Tie pri poklese trhu reagujú rovnako ako ostatné akciové fondy,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Svojich peňazí majú dosť. Prečo si boháči požičiavajú od banky


„Finančné prostriedky získané z podnikania, ktoré by klient mohol bez väčších problémov presunúť a investovať do bývania, mu však ponechaním a použitím v podnikaní v súčasnosti často prinesú oveľa väčší efekt zisku, percentuálne presahujúci úžasne nízky úrok úveru na bývanie,“ tvrdí riaditeľka produktového oddelenia v spoločnosti Fingo.sk Katarína Kostková.


Viac

Náklady na prevoz či úschovu zlata sú len okrajovou záležitosťou. Riziko je v tom, ako sa s ním naloží, tvrdia odborníci


"Aby na Slovensku mohol vzniknúť priestor na obchodovanie so zlatom, museli by sme najskôr nájsť odborníkov, ktorí by na to vedeli vytvoriť obchodné modely," priblížil riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Viac

Zlato v slovenských trezoroch nás neochráni pred škodami populistov


Analytici uvažujú, že osud slovenského zlata môže byť ešte iný. „Pokiaľ ho niekto chce stiahnuť a aj naďalej držať, tak je to v poriadku. Ale ak je zámerom likvidita a zalepenie diery v štátnom rozpočte, to úplne v poriadku nie je,“ dodáva František Burda zo spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Koho sa dotknú prísnejšie hypotéky? Ľudia sa uskromnia, tvrdí odborníčka


Podmienky pre získanie novej hypotéky sa od nového roka sprísnia. Niektorí ľudia sa budú musieť uskromniť, poobzerať po iných alternatívach a začať robiť kompromisy, hovorí pre TREND riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Peniaze získate jednoduchšie ako kvalitných ľudí


CEO a founder investičnej skupiny InTeFi Capital LUKÁŠ NOVÁK verí, že najväčším bohatstvom firmy nie sú peniaze, ale práve zamestnanci. „...Výhodou FinGO.sk je prepojenie jednoduchého, ale kvalifikovaného online porovnania produktov a siete vyškolených finančných špecialistov z celého Slovenska...“


Lacné hypotéky, drahé byty. Štát sprísni pravidlá pôžičiek


„Až štvrtina ľudí má v súčasnosti pomer splátok k disponibilnému príjmu vyšší ako 60 percent. V prípade zhoršenia ekonomickej situácie na Slovensku sa môže stať, že ak príjmy týchto klientov poklesnú, môžu mať problémy so splácaním úverov,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Beriete si hypotéku? Nezabudnite na poistenie


Taktiež riaditeľka pre životné poistenie spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová neodporúča spoliehať sa iba na bankopoistenie, ale poistiť si hypotéku formou životného poistenia. „Ak už klient poistenie má, tak je ideálne jeho staršiu zmluvu skontrolovať a prispôsobiť...“


Viac

Miliardové startupy majú prestrelenú cenu. Kto je na vine


Pri niektorých startupoch došlo k vytriezveniu trhu. „Podnikanie týchto spoločností tiež vo veľkej miere ovplyvnil nástup rôznych reštrikcií štátov ako nové dane, obmedzenia pôsobnosti či zavedené licencie,“ dodáva František Burda, riaditeľ pre investície FinGO.sk.


Viac

Kam investovať peniaze, aby nestratili svoju hodnotu


„Pokiaľ si chcú klienti budovať dlhodobý majetok a uchovať hodnotu peňazí v čase, mali by sa obzrieť do minulosti, pretože tam sa skrýva odpoveď,“ tvrdí František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Fix na tri alebo päť rokov: Slováci preferujú čo najdlhšiu viazanosť úroku na hypotéke


Čoraz viac Slovákov v poslednom čase preferuje zaviazať svoj úrok na hypotéke na čo najdlhšie obdobie. Ako ďalej konštatuje riaditeľka pre oblasť úverov v spoločnosti FinGo.sk Eva Šablová, viaceré banky v tomto období zvýhodnili úroky pri 10-ročnej fixácii.


Viac

Lákavý dlh. Podnikové dlhopisy oslovujú čoraz viac Slovákov


„Korporátne dlhopisy sú v porovnaní s bežným investičnými produktmi zaujímavé svojou dostupnosťou a vyšším výnosom. Úroky sa pri nich pohybujú od 3 do 7 % p. a., pri špekulatívnejších dlhopisoch nájdete aj zhodnotenie 12 % p.a.,“ hovorí František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Odborníci radia nezadlžovať sa pre vianočné sviatky, dobré je na ne myslieť už vopred


Ako pre agentúru SITA povedala riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, ľudia pred Vianocami často panikária a pod vplyvom emócií nepremyslene robia unáhlené rozhodnutia, ktoré ich neskôr môžu mrzieť. Týka sa to hlavne nakupovania formou splátkového predaja.


Viac

Prečo rastie v Žilinskom kraji rapídne cena bývania?


Na nárast cien vplýva hlavne neutíchajúci dopyt zo strany kupujúcich. „Ten sa do značnej miery dá pripísať veľmi citeľnému nedostatku nehnuteľností na predaj, a tým ochote klientov zaplatiť viac po dlhodobom hľadaní a nájdení vhodnej nehnuteľnosti,“ uviedla Katarína Kostková, produktová riaditeľka a odborníčka na reality v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Choroba či smrť blízkeho vás môžu dostať na dlažbu: Tri pravidlá ako predísť najhoršiemu!


„Je veľmi dôležité pravidelne svoje poistenie „servisovať“, teda prispôsobovať novým okolnostiam tak, aby stále spĺňalo naše aktuálne potreby,“ hovorí Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Na cintorínoch často vyčíňajú vandali: Za koľko si poistíte pomník


Čo robiť pri poškodení? Radí Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO.sk: "Skontrolujte si svoju poistnú zmluvu k poisteniu domácnosti a nehnuteľnosti, či obsahuje aj poistenie náhrobného pomníka..."


Viac

Chcem hypotéku: Keď som živnostník, v čom môžem mať nevýhodu oproti zamestnancovi?


Medzi piatimi finančnými expertmi odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk: Základný rozdiel je v prvom rade v tom, že u živnostníka sa požaduje výrazne dlhšia doba vykonávania pracovnej činnosti oproti klasickému zamestnancovi.


Viac

SERIÁL Učíme sa sporiť


František Burda, odborník na financie z FinGO.sk: „Niekedy to mali ľudia oveľa viac jednoduchšie. Existovali len vkladné knižky, potom sme sa presunuli na stavebné sporenie, ktoré však legislatívne úpravy už menej zatraktívnili. Teraz skôr odporúčam pozrieť sa na podielové fondy a keďže pre dieťa sporím dlhodobo, tak vyberám dlhodobý časový horizont a akciové fondy...“


Viac

PORADŇA: Ako získať najlacnejšie PZP?


„Poisťovne budú pristupovať k podrobnejšiemu rozdeleniu klientov na škodových, rizikových, menej rizikových a neškodových, čím vzniknú väčšie rozdiely vo výške poistného pre jednotlivé skupiny klientov,“ skonštatoval Štefan Fajnor z FinGO.sk. V rámci PZP sa zároveň poisťovne budú snažiť podľa neho rozširovať svoje služby, rozsah krytia aj pripoistení.


Viac

Tlak na ceny PZP vyvolávajú aj nároky pozostalých po obeti dopravnej nehody


„Úprava je vítaná pre poisťovne aj pre poškodených klientov... Pre klientov by sa skrátilo veľakrát zdĺhavé a aj nejednotné odškodňovanie, keďže o výške škody v súčasnosti rozhodujú iba súdy, ktoré každú poistnú udalosť posudzujú individuálne,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ pre neživotné poistenie spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor.


Viac

Oplatí sa mať veľa majetku v indexových fondoch?


Indexové fondy kopírujú podkladové aktívum napríklad index S&P 500. „Sú odbremenené od ľudskej chybovosti, paniky, stresu, vymyslených správ, krátkodobých správ, preto nevidím dôvod prečo si z nich presúvať majetok do akciových fondov,“ dodáva riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti Fingo.sk František Burda.


Viac

Aj na dlhopisoch sa dá zarobiť. Treba zvoliť správny mix a nepodceniť riziko


„Pokiaľ má fond zarobiť, potrebuje kúpiť rizikovejšie korporátne dlhopisy. No niekedy tieto transakcie fond nemôže urobiť, pretože ho k tomu nepustí štatút fondu,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ceny povinného zmluvného poistenia sa zrejme zvýšia


Poistenie motorových vozidiel a zvlášť PZP je pre poisťovne podľa riaditeľa pre neživotné poistenie spoločnosti FinGO.sk Štefana Fajnora stratové, keďže v priemere vyplatia viac peňazí na poistných udalostiach ako vyzbierajú od klientov.


Viac

Máte hypotéku? Môžete si vypýtať nižší úrok


„Štandardne je odporúčaný rozdiel okolo 0,50 percentuálneho bodu oproti pôvodnej úrokovej sadzbe. Pri refinancovaní hypotéky za hypotéku s preplatením poplatku za predčasné splatenie novou bankou máte efekt úspory zaručený už pri rozdiele pár desatín percenta v úroku,“ vraví riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Záujemca o obchodovanie s kryptomenami by si mal byť vedomý rizík


Podľa odborníka na financie zo spoločnosti FinGO.sk Zoltána Čikesa je táto forma investície určená skúsenejším investorom. „Bežní klienti by mali byť v súvislosti s kryptomenami opatrní a ak sa v tejto problematike neorientujú, kryptomeny im práve pre ich vysokú rizikovosť neodporúčame,“ hovorí Čikes.


Viac

Prečo burza vo Varšave žije a bratislavská spí? Môže za to aj „spackaná“ privatizácia


Odborníci si myslia, že do stredoeurópskej burzovej spolupráce by bolo prínosom zapojiť aj Rakúsko. „Takáto spolupráca a jasné podmienky môžu rozhýbať vstup nových firiem na burzu,“ myslí si František Burda, riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti


Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti. Už v útlom veku si deti, podľa riaditeľa pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu, uvedomujú hodnotu peňazí a vedia, že si za ne môžu niečo kúpiť.


Viac

Úroková sadzba nesmie byť jediné kritérium pri výbere úveru


„Najväčšou chybou je, ak sa klient uspokojí s prvou ponukou hypotéky, ktorú dostane. Väčšina ľudí ide automaticky do svojej domovskej banky, kde majú vedený bežný účet a spoľahnú sa na to, že vlastná banka by im mala dať najlepšie podmienky. Ale nemusí to tak byť,“ dodáva Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Prečo je finančná gramotnosť Slovákov nedostatočná?


Našinci majú problém orientovať sa v oblastí financií, domácnosti sa zadlžujú, nevedia si hodnotne sporiť a ani v takej dôležitej oblasti ako je životné poistenie sa nevyznajú. Podľa Zoltána Čikesa zo spoločnosti FinGO.sk sa situácia v posledných rokoch pomaly zlepšuje, no stále nie je na dostatočnej úrovni.


Viac

PORADŇA: Oplatí sa seniorom vo vysokom veku uzatvárať životné poistenie?


Mnohí si poistenie so sebou nesú už od mladšieho veku. Podľa riaditeľky pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslavy Holičovej je veľmi dôležité svoje poistenie nezrušiť hneď pri prvej príležitosti, ale pravidelne ho servisovať, resp. prispôsobovať tak, aby stále spĺňalo naše aktuálne potreby.


Viac

Zlato je ideálna poistka pre neisté časy, keď klesajú hodnoty akcií


„Cena zlata, podobne ako je to pri investovaní do akcií alebo fondov obchodovaných na burze, môže kolísať. Ale aj napriek tomu sú investície do zlata či iných drahých kovov najbezpečnejšie na trhu a v investičnom portfóliu plnia úlohu poistky proti finančným krízam, inflácii alebo napríklad menovým reformám,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato zo spoločnosti FinGO.sk.


O štátnu prémiu už nejde


Sporiť cez stavebné sporenie odporúčame len tým, ktorí plánujú investície do bývania, aj to nie s cieľom zhodnotenia peňazí, ale prípravy pôdy na prípadné dofinancovanie rekonštrukcie, kúpy či výstavby,“ vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka spoločnosti FinGO.sk pre úvery.


Úroky na hypotékach podliezajú hranicu jedného percenta


„Faktorov ovplyvňujúcich finálny úrok je veľmi veľa a majú pre rôzne banky rôznu váhu. Ak sa napríklad pre jednu banku nekvalifikujete na najnižší úrok, je možné, že iná banka vám ho bez problémov prizná," hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Vo finančných produktoch si treba raz za čas upratať


Ako povedal Zoltán Čikes zo spoločnosti FinGo.sk, v prípade zásadnejších zmien ako je svadba, narodenie dieťaťa alebo kúpa nehnuteľnosti, je ideálne prehodnotiť svoje finančné produkty a služby hneď. "Keby sa vaša situácia nijako zásadne nezmenila, odporúčame skontrolovať zmluvy aspoň raz za dva roky," hovorí Čikes.


Viac

Kedy musíte zadať PIN kód


Zoltán Čikes, odborník na financie zo spoločnosti FInGO.sk: „Najväčší zlom nastal pri zavedení platobných kariet, keď sa ukázalo, že emócia toho, že „dávame peniaze z rúk preč“ sa niekoľkonásobne znížila. Vďaka tomu naozaj ľudia začali míňať o niečo viac...“


Viac

Česi expandujú na slovenskom IT trhu


Pod InTeFi Capital pôsobí na Slovensku aj úspešná finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk... Fingo sa špecializuje na online porovnávanie finančných produktov. Chce využiť doterajšie medzery na trhu medzi online porovnávačmi a offline sieťou finančných poradcov - a to poskytnutím dát z online vyhľadávania poradcom.


Viac

ŠPECIÁL: Najhorším zlozvykom Slovákov je, že nechávajú úspory na bežnom účte


Podľa riaditeľky pre úvery spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej sa Slováci úverujú nad rámec finančných možností. Chybou pri investovaní podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu je, že Slováci často nevyužívajú vhodný produkt.


Viac

Lacnejší úver dostanú ľudia s vyššími príjmami alebo cennou nehnuteľnosťou


„Ak sa klient pre jednu banku nekvalifikuje na top úrok, je možné, že iná banka mu ho bez problémov prizná. Všetko však závisí od samotného klienta,“ hovorí riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO Eva Šablová.


Viac

Prečo si treba v zmluvách upratať?


"Kontrolou zastaralých zmlúv môžete v rodinnom rozpočte ušetriť desiatky, v niektorých prípadoch aj stovky eur mesačne. No nielen okamžitá peňažná úspora je dôležitá," uviedol Zoltán Čikes, odborník na financie FINGO.SK.


Viac

Hypotéky vyhľadávame najčastejšie v pondelok medzi 19. a 22. hodinou


Online porovnávanie finančných produktov využívajú hlavne mladí ľudia vo veku 25 – 34 rokov a o niečo viac muži ako ženy. Priemerne si chcú požičať 77 tisíc eur a sú ochotní splácať 323 eur mesačne. Vyplýva to z najnovších údajov spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ktorí klienti naozaj dostanú top úrok?


"Dôležitý je prieskum trhu, lebo každá banka má iný pohľad na klienta ako takého. Jeden človek môže mať v rôznych bankách rôzny rating podľa interných kritérií," vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery Fingo.sk. Ak na prieskum trhu nemáte čas, oslovte finančného sprostredkovateľa.


Pomôže vám získať hypotéku finančný sprostredkovateľ?


Stále viac Slovákov sa v oblasti osobných financií obracia na finančného sprostredkovateľa, ľudovo nazývaného poradca. Napomohlo tomu sprísňovanie hypoték a tiež nové možnosti v oblasti investovania, v ktorých sa klienti veľmi nevyznajú.


Viac

Môžem dostať peniaze za pôrod alebo pri rizikovom tehotenstve?


Poistenie je zaujímavé aj pre ženy, ktoré plánujú bábätko. Ako môže byť užitočné a na čo všetko si pri výbere poistky dať pozor? Na 10 najčastejších otázok o poistení odpovedá riaditeľka pre životné poistenie spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová.


Viac

Obchodné napätie vo svete zvyšuje ceny zlata, záujem oň majú aj Slováci


Žltý kov je v čase kríz pre investorov akousi poistkou. "Zlato ich vie ochrániť pred turbulenciami na trhu a dokáže svojim rastom stlmiť prudší pokles portfólia. Je časť investorov, ktorí ho špekulatívne nakupujú, pričom chcú zarobiť na prudkom raste jeho ceny. Následne ho predajú a vrátia do obehu," priblížil Burda.


Viac

PORADŇA: Sporenie je dôležité. Ako správne sporiť a koľko si odkladať?


Dnešná doba ponúka podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu množstvo príležitostí, ako môžete zarobené peniaze ďalej zhodnotiť. Na trhu sú investičné produkty od úplne konzervatívnych s minimálnym výnosom až po komplikované, často nečitateľné schémy zhodnotenia s neštandardne vysokými výnosmi.


Viac

Požičiate si a ešte vám aj zaplatia. Zažívame (ne)normálne časy


„Tento stav sa vymyká normálu, keďže v budúcnosti vyberiem menej peňazí, ako som požičal. Pre niektorých ľudí možno nepochopiteľné, ale aktuálne je to fakt,“ hovorí pre TREND o súčasnej situácii riaditeľ pre investície spoločnosti FinGO František Burda.


Viac

Ľudia začínajú byť pri úveroch opatrní, a to aj napriek poklesu úrokov


"Klienti, ktorí už dnes nejaký úver splácajú a chceli by ďalší, majú najväčší problém získať nový úver v požadovanej výške. Obmedzuje ich úverový strop vo výške 8-násobku ročného príjmu klienta, od ktorého sa navyše odpočítavajú existujúce úvery," priblížila situáciu niektorých klientov riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Chcem hypotéku: Úroky hore nejdú, tak na aké obdobie si mám zafixovať sadzbu?


Päť odborníkov na financie radí, ktoré banky dávajú najlepšie úroky na hypotéky, čím to podmieňujú a na aké obdobie si sadzbu zafixovať. Odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

FinGO.sk s ďalšou významnou posilou. Maklérov lákajú nové trendy v oblasti finančného sprostredkovania


Do FinGO.sk prichádza ďalšia významná posila. Novým regionálnym obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Eduard Novák, ktorý v oblasti financií pôsobí viac ako 20 rokov. FinGO.sk tak naďalej posilňuje svoj obchodný tím, vďaka čomu môžu regionálni obchodní riaditelia budovať s maklérmi skutočne blízke vzťahy.


Viac

Máte majetok poistený proti povodni a záplavám?


Väčšina ľudí nerozlišuje pojmy povodeň a záplava, hoci to nie je to isté. Rozdiel vysvetľuje Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk: „Laicky povedané, povodeň vzniká v dôsledku zvýšenia hladiny vodného toku alebo vodných nádrží nad úroveň brehu alebo pretrhnutím hrádze a následným vyliatím vody. Záplava je súvislá vodná plocha, ktorá môže vzniknúť aj z dôvodu povodne, ale aj z dôvodu vytrvalých zrážok alebo topenia sa snehu."


Viac

Stop rizikovým hypotékam


Získať potrebné peniaze na kúpu vlastnej strechy nad hlavou sa ľudia snažia rôznymi spôsobmi. „Mnohí využívajú možnosť založiť dve nehnuteľnosti, aby dostali potrebnú sumu úveru,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk. Hlavne mladší ľudia za splatenie hypotéky ručia nielen kúpeným bytom, ale v prípade súhlasu aj nehnuteľnosťou ich rodičov.


Viac

Sprostredkovatelia zviedli boj s reguláciou


Vodu zarmútil aj nováčik na trhu Fingo.sk, ktorý začal svoje služby poskytovať len v marci minulého roku. Napriek tomu, že aktívne ponúkal služby len 10 mesiacov, vykázal tržby presahujúce 6,5 milióna eur. Zaradil sa tak na 14. miesto v rebríčku najväčších sprostredkovateľov.


Viac

Investovať do zlata sa dá aj za 50 eur mesačne


Fingo.sk je finančná platforma, ktorá svojim partnerom ponúka okrem štandardných finančných produktov aj vlastné. „V rámci našej skupiny ponúkame investíciu do zlatých mincí Wiener Philharmoniker a taktiež emitujeme dlhopisy, vďaka ktorým klienti môžu investovať do lokálnych developerských projektov. Na Slovensku plánujeme postaviť 400 nových bytov.


Viac

Finančná platforma Fingo priniesla na slovenský trh nový vietor


O tom, akú pridanú hodnotu poskytujú a do akých projektov sa púšťajú, sme sa rozprávali so spolumajiteľom a generálnym riaditeľom Fingo.sk Ondrejom Matvijom a investorom projektu Lukášom Novákom, predsedom predstavenstva českej skupiny InTeFi Capital, aktívnej okrem financií aj v IT či v knižnom biznise v ČR.


Viac

Fingo Akadémia zlepšuje kvalitu finančných sprostredkovateľov


V polovici júla odštartuje druhý cyklus Fingo Akadémie, unikátneho vzdelávacieho programu pre finančných sprostredkovateľov. Účastníkom opäť ponúkne množstvo reálnych prípadových štúdií zameraných nielen na získanie odborných vedomostí, ale najmä na osvojenie si praktických zručností.


Viac

Orange inovuje: Svoje pôsobenie rozširuje na finančný trh


Práve spoluprácu s fingo.sk vnímame ako jeden z pilotných projektov v tejto oblasti a sme veľmi radi, že vďaka nemu môžeme našim zákaznikom už teraz priniesť zaujímavé služby v oblasti hypotekárnych úverov.


Viac

Konkurencia blokuje sprostredkovateľov


Na slovenský trh finančného sprostredkovania vstúpila nová firma. FinGO sa chce zamerať predovšetkým na on-line svet, pričom ho chce prepojiť s reálnymi sprostredkovateľmi. Zakladateľ spoločnosti Lukáš Novák vraví, že tento postup sa im osvedčil.


Viac

Ako funguje prepojenie online a offline sveta financií v praxi?


Z benefitov konceptu prepojenia online a offline sveta financií spoločnosti FinGO.sk ťažia makléri aj klienti vďaka rýchlosti a efektivite pri porovnávaní produktov a služieb finančných inštitúcií. Ako tento koncept funguje a ako ho vnímajú po polroku od úspešného štartu partneri FinGO.sk?


Viac

FinGO.sk otvára svoju centrálu v bratislavskej Polus Tower


Spoločnosť FinGO.sk otvára svoju centrálu v moderných priestoroch budovy Polus Tower II. Tu je klientom a partnerom FinGO.sk k dispozícii viac ako 30-členný tím vytvárajúci podporu pre efektívnu prácu finančných sprostredkovateľov s klientmi.


Viac

FinGo.sk posilňuje svoje aktivity na Slovensku, rozširuje svoj tím aj sieť partnerov


Program FinGO Partner zväčšuje svoju sieť na Slovensku. Je to dôkaz toho , že čoraz viac profesionálov z oblasti financií dôveruje v tím ľudí, ktorí stoja za projektom, a vidia v ňom cestu za jasným úspechom.


Viac

Spoločnosť FinGO.sk predstavila počas konferencie jedinečné novinky pre slovenský finančný trh


Spoločnosť FinGO.sk v Žiline usporiadala konferenciu, kde predstavila hlavné novinky a úspechy svojho rýchleho rastu. Iba pol roka ubehlo, čo spoločnosť vstúpila na Slovensko a za ten čas stihla naozaj veľa. Medzi významné úspechy určite patrí získanie nových strategických partnerstiev či uvedenie dvoch unikátnych technologických noviniek.


Viac

Riaditeľom divízie obchodu FinGO.sk sa stáva Marek Gemainer


Rýchlo rastúca finančno-sprostredkovateľská spoločnosť získava do svojich radov ďalšiu významnú osobnosť slovenského bankovníctva.


Viac

Finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO úspešne zvládla štart do nového roka


Hlavnou myšlienkou spoločnosti FinGO je spájať online a offline vo svete financií. Pomocou nových technológií a strategických spoluprác prináša svojim obchodným partnerom nových klientov v oblasti hypoték, životného poistenia a zhodnocovania úspor.


Viac

FinGO úspešne pokračuje v dynamickom raste a napĺňa ciele


Už dnes má spoločnosť FinGO dohody s kľúčovými obchodnými partnermi a do konca roka pribudnú zvyšní. Sme radi, že finančné inštitúcie uverili v náš koncept a dali nám podporu.


Viac

FinGO predstavilo na konferencii v Žiline budúcnosť sprostredkovania


Finančné technológie a férová spolupráca, to všetko a oveľa viac ponúka finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO, ktorá na konferencii predstavila unikátnosť svojho projektu.


Viac

FinGO spolu so silnými partnermi dokáže ročne sprostredkovať cez 300 miliónov eur v hypotékach


Unikátne prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania, ktoré uviedla na slovenský trh spoločnosť FinGO, stavia na dlhoročných skúsenostiach a špičkovom manažmente.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Broker-poolová spoločnosť FinGO vstúpila iba pred niekoľkými dňami na slovenský trh s unikátnym projektom pre finančných sprostredkovateľov a už sa jej podarilo získať významných partnerov.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Nováčik na slovenskom trhu získal za krátky čas desiatky obchodných partnerov. Medzi tých najväčších patrí bezpochyby Finportal Hypopartner.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Oslovilo nás prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania v rozsahu a kvalite, akú na našom trhu neponúka žiadna iná maklérska spoločnosť.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Mimoriadne technologické riešenie, ktoré prinesie pozitívne zmeny najmä pre finančných sprostredkovateľov a zásadne uľahčí ich dennú prácu. Jedinečná platforma Finnology umožní sprostredkovateľom zapojenie sa do "trhoviska obchodných príležitostí".


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Spoločnosť FinGO na Slovensko prichádza so silnými štítmi, ktoré za ňou stoja. Je to investičná skupina LARGO finance, poprední slovenskí odborníci z oblasti finančného sprostredkovania a v neposlednom rade technologická spoločnosť FINNOLOGY.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Manažérom, ktorí chcú ďalej rozvíjať svoje obchodné siete ponúkame nový moderný nástroj, ako pre svojich ľudí zabezpečia dostatok práce a tým stabilitu svojej firmy. Hlavným motívom činnosti finančného sprostredkovania už nie je len výška provízie, ale ide predovšetkým o dostatok nových príležitostí.


Viac