Napísali o nás

Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti


Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti. Už v útlom veku si deti, podľa riaditeľa pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu, uvedomujú hodnotu peňazí a vedia, že si za ne môžu niečo kúpiť.


Viac

Úroková sadzba nesmie byť jediné kritérium pri výbere úveru


„Najväčšou chybou je, ak sa klient uspokojí s prvou ponukou hypotéky, ktorú dostane. Väčšina ľudí ide automaticky do svojej domovskej banky, kde majú vedený bežný účet a spoľahnú sa na to, že vlastná banka by im mala dať najlepšie podmienky. Ale nemusí to tak byť,“ dodáva Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Prečo je finančná gramotnosť Slovákov nedostatočná?


Našinci majú problém orientovať sa v oblastí financií, domácnosti sa zadlžujú, nevedia si hodnotne sporiť a ani v takej dôležitej oblasti ako je životné poistenie sa nevyznajú. Podľa Zoltána Čikesa zo spoločnosti FinGO.sk sa situácia v posledných rokoch pomaly zlepšuje, no stále nie je na dostatočnej úrovni.


Viac

PORADŇA: Oplatí sa seniorom vo vysokom veku uzatvárať životné poistenie?


Mnohí si poistenie so sebou nesú už od mladšieho veku. Podľa riaditeľky pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslavy Holičovej je veľmi dôležité svoje poistenie nezrušiť hneď pri prvej príležitosti, ale pravidelne ho servisovať, resp. prispôsobovať tak, aby stále spĺňalo naše aktuálne potreby.


Viac

Zlato je ideálna poistka pre neisté časy, keď klesajú hodnoty akcií


„Cena zlata, podobne ako je to pri investovaní do akcií alebo fondov obchodovaných na burze, môže kolísať. Ale aj napriek tomu sú investície do zlata či iných drahých kovov najbezpečnejšie na trhu a v investičnom portfóliu plnia úlohu poistky proti finančným krízam, inflácii alebo napríklad menovým reformám,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato zo spoločnosti FinGO.sk.


O štátnu prémiu už nejde


Sporiť cez stavebné sporenie odporúčame len tým, ktorí plánujú investície do bývania, aj to nie s cieľom zhodnotenia peňazí, ale prípravy pôdy na prípadné dofinancovanie rekonštrukcie, kúpy či výstavby,“ vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka spoločnosti FinGO.sk pre úvery.


Úroky na hypotékach podliezajú hranicu jedného percenta


„Faktorov ovplyvňujúcich finálny úrok je veľmi veľa a majú pre rôzne banky rôznu váhu. Ak sa napríklad pre jednu banku nekvalifikujete na najnižší úrok, je možné, že iná banka vám ho bez problémov prizná," hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Vo finančných produktoch si treba raz za čas upratať


Ako povedal Zoltán Čikes zo spoločnosti FinGo.sk, v prípade zásadnejších zmien ako je svadba, narodenie dieťaťa alebo kúpa nehnuteľnosti, je ideálne prehodnotiť svoje finančné produkty a služby hneď. "Keby sa vaša situácia nijako zásadne nezmenila, odporúčame skontrolovať zmluvy aspoň raz za dva roky," hovorí Čikes.


Viac

Kedy musíte zadať PIN kód


Zoltán Čikes, odborník na financie zo spoločnosti FInGO.sk: „Najväčší zlom nastal pri zavedení platobných kariet, keď sa ukázalo, že emócia toho, že „dávame peniaze z rúk preč“ sa niekoľkonásobne znížila. Vďaka tomu naozaj ľudia začali míňať o niečo viac...“


Viac

Česi expandujú na slovenskom IT trhu


Pod InTeFi Capital pôsobí na Slovensku aj úspešná finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk... Fingo sa špecializuje na online porovnávanie finančných produktov. Chce využiť doterajšie medzery na trhu medzi online porovnávačmi a offline sieťou finančných poradcov - a to poskytnutím dát z online vyhľadávania poradcom.


Viac

ŠPECIÁL: Najhorším zlozvykom Slovákov je, že nechávajú úspory na bežnom účte


Podľa riaditeľky pre úvery spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej sa Slováci úverujú nad rámec finančných možností. Chybou pri investovaní podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu je, že Slováci často nevyužívajú vhodný produkt.


Viac

Lacnejší úver dostanú ľudia s vyššími príjmami alebo cennou nehnuteľnosťou


„Ak sa klient pre jednu banku nekvalifikuje na top úrok, je možné, že iná banka mu ho bez problémov prizná. Všetko však závisí od samotného klienta,“ hovorí riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO Eva Šablová.


Viac

Prečo si treba v zmluvách upratať?


"Kontrolou zastaralých zmlúv môžete v rodinnom rozpočte ušetriť desiatky, v niektorých prípadoch aj stovky eur mesačne. No nielen okamžitá peňažná úspora je dôležitá," uviedol Zoltán Čikes, odborník na financie FINGO.SK.


Viac

Hypotéky vyhľadávame najčastejšie v pondelok medzi 19. a 22. hodinou


Online porovnávanie finančných produktov využívajú hlavne mladí ľudia vo veku 25 – 34 rokov a o niečo viac muži ako ženy. Priemerne si chcú požičať 77 tisíc eur a sú ochotní splácať 323 eur mesačne. Vyplýva to z najnovších údajov spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ktorí klienti naozaj dostanú top úrok?


"Dôležitý je prieskum trhu, lebo každá banka má iný pohľad na klienta ako takého. Jeden človek môže mať v rôznych bankách rôzny rating podľa interných kritérií," vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery Fingo.sk. Ak na prieskum trhu nemáte čas, oslovte finančného sprostredkovateľa.


Pomôže vám získať hypotéku finančný sprostredkovateľ?


Stále viac Slovákov sa v oblasti osobných financií obracia na finančného sprostredkovateľa, ľudovo nazývaného poradca. Napomohlo tomu sprísňovanie hypoték a tiež nové možnosti v oblasti investovania, v ktorých sa klienti veľmi nevyznajú.


Viac

Môžem dostať peniaze za pôrod alebo pri rizikovom tehotenstve?


Poistenie je zaujímavé aj pre ženy, ktoré plánujú bábätko. Ako môže byť užitočné a na čo všetko si pri výbere poistky dať pozor? Na 10 najčastejších otázok o poistení odpovedá riaditeľka pre životné poistenie spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová.


Viac

Obchodné napätie vo svete zvyšuje ceny zlata, záujem oň majú aj Slováci


Žltý kov je v čase kríz pre investorov akousi poistkou. "Zlato ich vie ochrániť pred turbulenciami na trhu a dokáže svojim rastom stlmiť prudší pokles portfólia. Je časť investorov, ktorí ho špekulatívne nakupujú, pričom chcú zarobiť na prudkom raste jeho ceny. Následne ho predajú a vrátia do obehu," priblížil Burda.


Viac

PORADŇA: Sporenie je dôležité. Ako správne sporiť a koľko si odkladať?


Dnešná doba ponúka podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu množstvo príležitostí, ako môžete zarobené peniaze ďalej zhodnotiť. Na trhu sú investičné produkty od úplne konzervatívnych s minimálnym výnosom až po komplikované, často nečitateľné schémy zhodnotenia s neštandardne vysokými výnosmi.


Viac

Požičiate si a ešte vám aj zaplatia. Zažívame (ne)normálne časy


„Tento stav sa vymyká normálu, keďže v budúcnosti vyberiem menej peňazí, ako som požičal. Pre niektorých ľudí možno nepochopiteľné, ale aktuálne je to fakt,“ hovorí pre TREND o súčasnej situácii riaditeľ pre investície spoločnosti FinGO František Burda.


Viac

Ľudia začínajú byť pri úveroch opatrní, a to aj napriek poklesu úrokov


"Klienti, ktorí už dnes nejaký úver splácajú a chceli by ďalší, majú najväčší problém získať nový úver v požadovanej výške. Obmedzuje ich úverový strop vo výške 8-násobku ročného príjmu klienta, od ktorého sa navyše odpočítavajú existujúce úvery," priblížila situáciu niektorých klientov riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Chcem hypotéku: Úroky hore nejdú, tak na aké obdobie si mám zafixovať sadzbu?


Päť odborníkov na financie radí, ktoré banky dávajú najlepšie úroky na hypotéky, čím to podmieňujú a na aké obdobie si sadzbu zafixovať. Odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

FinGO.sk s ďalšou významnou posilou. Maklérov lákajú nové trendy v oblasti finančného sprostredkovania


Do FinGO.sk prichádza ďalšia významná posila. Novým regionálnym obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Eduard Novák, ktorý v oblasti financií pôsobí viac ako 20 rokov. FinGO.sk tak naďalej posilňuje svoj obchodný tím, vďaka čomu môžu regionálni obchodní riaditelia budovať s maklérmi skutočne blízke vzťahy.


Viac

Máte majetok poistený proti povodni a záplavám?


Väčšina ľudí nerozlišuje pojmy povodeň a záplava, hoci to nie je to isté. Rozdiel vysvetľuje Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk: „Laicky povedané, povodeň vzniká v dôsledku zvýšenia hladiny vodného toku alebo vodných nádrží nad úroveň brehu alebo pretrhnutím hrádze a následným vyliatím vody. Záplava je súvislá vodná plocha, ktorá môže vzniknúť aj z dôvodu povodne, ale aj z dôvodu vytrvalých zrážok alebo topenia sa snehu."


Viac

Stop rizikovým hypotékam


Získať potrebné peniaze na kúpu vlastnej strechy nad hlavou sa ľudia snažia rôznymi spôsobmi. „Mnohí využívajú možnosť založiť dve nehnuteľnosti, aby dostali potrebnú sumu úveru,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk. Hlavne mladší ľudia za splatenie hypotéky ručia nielen kúpeným bytom, ale v prípade súhlasu aj nehnuteľnosťou ich rodičov.


Viac

Sprostredkovatelia zviedli boj s reguláciou


Vodu zarmútil aj nováčik na trhu Fingo.sk, ktorý začal svoje služby poskytovať len v marci minulého roku. Napriek tomu, že aktívne ponúkal služby len 10 mesiacov, vykázal tržby presahujúce 6,5 milióna eur. Zaradil sa tak na 14. miesto v rebríčku najväčších sprostredkovateľov.


Viac

Investovať do zlata sa dá aj za 50 eur mesačne


Fingo.sk je finančná platforma, ktorá svojim partnerom ponúka okrem štandardných finančných produktov aj vlastné. „V rámci našej skupiny ponúkame investíciu do zlatých mincí Wiener Philharmoniker a taktiež emitujeme dlhopisy, vďaka ktorým klienti môžu investovať do lokálnych developerských projektov. Na Slovensku plánujeme postaviť 400 nových bytov.


Viac

Finančná platforma Fingo priniesla na slovenský trh nový vietor


O tom, akú pridanú hodnotu poskytujú a do akých projektov sa púšťajú, sme sa rozprávali so spolumajiteľom a generálnym riaditeľom Fingo.sk Ondrejom Matvijom a investorom projektu Lukášom Novákom, predsedom predstavenstva českej skupiny InTeFi Capital, aktívnej okrem financií aj v IT či v knižnom biznise v ČR.


Viac

Fingo Akadémia zlepšuje kvalitu finančných sprostredkovateľov


V polovici júla odštartuje druhý cyklus Fingo Akadémie, unikátneho vzdelávacieho programu pre finančných sprostredkovateľov. Účastníkom opäť ponúkne množstvo reálnych prípadových štúdií zameraných nielen na získanie odborných vedomostí, ale najmä na osvojenie si praktických zručností.


Viac

Orange inovuje: Svoje pôsobenie rozširuje na finančný trh


Práve spoluprácu s fingo.sk vnímame ako jeden z pilotných projektov v tejto oblasti a sme veľmi radi, že vďaka nemu môžeme našim zákaznikom už teraz priniesť zaujímavé služby v oblasti hypotekárnych úverov.


Viac

Konkurencia blokuje sprostredkovateľov


Na slovenský trh finančného sprostredkovania vstúpila nová firma. FinGO sa chce zamerať predovšetkým na on-line svet, pričom ho chce prepojiť s reálnymi sprostredkovateľmi. Zakladateľ spoločnosti Lukáš Novák vraví, že tento postup sa im osvedčil.


Viac

Ako funguje prepojenie online a offline sveta financií v praxi?


Z benefitov konceptu prepojenia online a offline sveta financií spoločnosti FinGO.sk ťažia makléri aj klienti vďaka rýchlosti a efektivite pri porovnávaní produktov a služieb finančných inštitúcií. Ako tento koncept funguje a ako ho vnímajú po polroku od úspešného štartu partneri FinGO.sk?


Viac

FinGO.sk otvára svoju centrálu v bratislavskej Polus Tower


Spoločnosť FinGO.sk otvára svoju centrálu v moderných priestoroch budovy Polus Tower II. Tu je klientom a partnerom FinGO.sk k dispozícii viac ako 30-členný tím vytvárajúci podporu pre efektívnu prácu finančných sprostredkovateľov s klientmi.


Viac

FinGo.sk posilňuje svoje aktivity na Slovensku, rozširuje svoj tím aj sieť partnerov


Program FinGO Partner zväčšuje svoju sieť na Slovensku. Je to dôkaz toho , že čoraz viac profesionálov z oblasti financií dôveruje v tím ľudí, ktorí stoja za projektom, a vidia v ňom cestu za jasným úspechom.


Viac

Spoločnosť FinGO.sk predstavila počas konferencie jedinečné novinky pre slovenský finančný trh


Spoločnosť FinGO.sk v Žiline usporiadala konferenciu, kde predstavila hlavné novinky a úspechy svojho rýchleho rastu. Iba pol roka ubehlo, čo spoločnosť vstúpila na Slovensko a za ten čas stihla naozaj veľa. Medzi významné úspechy určite patrí získanie nových strategických partnerstiev či uvedenie dvoch unikátnych technologických noviniek.


Viac

Riaditeľom divízie obchodu FinGO.sk sa stáva Marek Gemainer


Rýchlo rastúca finančno-sprostredkovateľská spoločnosť získava do svojich radov ďalšiu významnú osobnosť slovenského bankovníctva.


Viac

Finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO úspešne zvládla štart do nového roka


Hlavnou myšlienkou spoločnosti FinGO je spájať online a offline vo svete financií. Pomocou nových technológií a strategických spoluprác prináša svojim obchodným partnerom nových klientov v oblasti hypoték, životného poistenia a zhodnocovania úspor.


Viac

FinGO úspešne pokračuje v dynamickom raste a napĺňa ciele


Už dnes má spoločnosť FinGO dohody s kľúčovými obchodnými partnermi a do konca roka pribudnú zvyšní. Sme radi, že finančné inštitúcie uverili v náš koncept a dali nám podporu.


Viac

FinGO predstavilo na konferencii v Žiline budúcnosť sprostredkovania


Finančné technológie a férová spolupráca, to všetko a oveľa viac ponúka finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO, ktorá na konferencii predstavila unikátnosť svojho projektu.


Viac

FinGO spolu so silnými partnermi dokáže ročne sprostredkovať cez 300 miliónov eur v hypotékach


Unikátne prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania, ktoré uviedla na slovenský trh spoločnosť FinGO, stavia na dlhoročných skúsenostiach a špičkovom manažmente.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Broker-poolová spoločnosť FinGO vstúpila iba pred niekoľkými dňami na slovenský trh s unikátnym projektom pre finančných sprostredkovateľov a už sa jej podarilo získať významných partnerov.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Nováčik na slovenskom trhu získal za krátky čas desiatky obchodných partnerov. Medzi tých najväčších patrí bezpochyby Finportal Hypopartner.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Oslovilo nás prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania v rozsahu a kvalite, akú na našom trhu neponúka žiadna iná maklérska spoločnosť.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Mimoriadne technologické riešenie, ktoré prinesie pozitívne zmeny najmä pre finančných sprostredkovateľov a zásadne uľahčí ich dennú prácu. Jedinečná platforma Finnology umožní sprostredkovateľom zapojenie sa do "trhoviska obchodných príležitostí".


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Spoločnosť FinGO na Slovensko prichádza so silnými štítmi, ktoré za ňou stoja. Je to investičná skupina LARGO finance, poprední slovenskí odborníci z oblasti finančného sprostredkovania a v neposlednom rade technologická spoločnosť FINNOLOGY.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Manažérom, ktorí chcú ďalej rozvíjať svoje obchodné siete ponúkame nový moderný nástroj, ako pre svojich ľudí zabezpečia dostatok práce a tým stabilitu svojej firmy. Hlavným motívom činnosti finančného sprostredkovania už nie je len výška provízie, ale ide predovšetkým o dostatok nových príležitostí.


Viac