Napísali o nás

Český investor stavia v Nitre polyfunkčný projekt. Sľubuje moderné a zelené bývanie


Na Slovensku pod skupinu patrí aj finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk, investično-developerská spoločnosť Golden Oak Capital alebo firma Golden Oak Trust, ktorá ponúka investovanie do zlata.


Viac

Prečo máme drahé spotrebáky


Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk: „Pri porovnávaní spotrebných úverov si všímajte RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov) - je to najdôležitejší údaj, ktorý zohľadňuje celkové náklady spojené s úverom, čiže cenu úveru (úrok), poplatok za spracovanie úveru aj prípadné poistenie úveru.“


Viac

Pôžička na auto vyjde Nemca o polovicu lacnejšie než Slováka


„Banky nezabezpečené úvery vyhodnocujú tak, že je pri nich vyššia pravdepodobnosť zlyhania. Teda predpoklad, že klient ich prestane splácať, je vyšší než pri úveroch na bývanie,“ uviedla riaditeľka pre úvery v spoločnosti Fingo Eva Šablová.


Viac

Koronavírus brzdí refinancovanie úverov. Prenesenie úveru je problém


„Aj keď nemusí skúmať výšku váš-ho príjmu, určite bude zisťovať, či ste zamestnaný alebo podnikáte. Ak aktuálne nemáte žiadny príjem, banka vám refinancovanie pravdepodobne neschváli,“ hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Nedarí sa vám odkladať peniaze? Vytvorte si finančnú rezervu


"Naopak, rodiny s vyšším príjmom majú aj vyššiu spotrebu a životný štandard a ťažšie znášajú prípadný pokles príjmu. Samozrejme, je to individuálne a schopnosť odkladať peniaze na rezervu záleží aj od finančnej gramotnosti každej domácnosti,” opisuje riaditeľka pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Mám sa s kúpou bytu poponáhľať, lebo ceny neklesli, alebo je lepšie počkať?


Šiesti odborníci vysvetľujú, aký vývoj cien bytov očakávajú, či ich druhá vlna pandémie môže znížiť a aký to môže mať vplyv na hypotéky. Odpovedá aj Katarína Kostková, projektová riaditeľka FinGO.sk.


Viac

O odklad splátok požiadalo 170 000 ľudí


Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk: Odklad splátok nemá mať negatívny vplyv na úverový register klienta. Informácia o odklade (teda poznámka COVID) tam však bude a banky môžu na vašu zhoršenú schopnosť splácať úvery prihliadnuť.


Viac

Pri investovaní je potrebné mať cieľ, radia odborníci


Investovať sa dá aj od nižšej sumy, hoci aj od 20 eur mesačne. "V prvom rade ľudia musia vedieť, čo chcú svojou investíciou dosiahnuť. To je kľúčové, zvoliť si cieľ," zdôrazňuje riaditeľka pre investície a zlato vo FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Cena zlata láme rekordy. Bohatneme všetci? Investovať, alebo predávať


Kým akcie v čase korony kolíšu, cena zlata nielen stúpa, ale v posledných dňoch dokonca lámala historické rekordy. Oplatí sa investovať do tejto vzácnej komodity a keď, tak ako? O zlate v časoch korony hovoríme s Františkom Burdom, investičným analytikom spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Ako ušetriť pri hypotéke: Oplatí sa dlhšie splácať?


Oslovili sme odborníkov s otázkami, ktoré nám položili čitatelia a týkajú sa investovania a toho, ako sa zároveň vysporiadať s hypotékou. Na otázky INDEXU odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

Čoraz viac klientov má záujem o zlato


Generálny riaditeľ finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk Roland Dvořák povedal pre HN, že nie je jasné, ako sa banky budú správať ku klientom, ktorí požiadali o odklad.


Viac

Peňažný trh nasleduje, nestíhame vzdelávanie


Jedine vďaka výučbe o financiách v školách sa mladí ľudia nebudú musieť učiť na vlastných chybách, vysvetľuje prevádzkový riaditeľ Fingo.sk Zoltán Čikes.


Viac

Upracte si v peňaženke


Dá sa šetriť aj z toho mála, čo nám cinkne mesačne na účte? Na čom? Prečo sa Slováci niekedy boja dať si poradiť a na čo majú právo pýtať sa poradcu, ak už za nejakým zájdu? Na otázky VERONIKY COSCULLUELA odpovedá odborník na financie MAREK GEMAINER (41).


Viac

Nestačí vám hypotéka? Kde zohnať ďalšie peniaze na bývanie


Využívanou možnosťou je dofinancovať hypotéku aj spotrebným úverom. „Tento úver je však limitovaný splatnosťou maximálne osem rokov a tiež zvyčajne schvaľovanou maximálnou výškou úveru 25-tisíc eur,“ tvrdí riaditeľka pre úvery FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Čo robiť so zakúpenou dovolenkou a prečo dovolenkovať doma?


„Poistenie storna by nám pomohlo v tom prípade, ak by sme sa nakazili vírusom na Slovensku, museli by sme byť v karanténe a tým pídom nemohli vycestovať na plánovanú dovolenku,“ hovorí Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO.sk.


Viac

Poistenie proti povodniam


Odborník na neživotné poistenie z FinGO.sk Štefan Fajnor: „Poistenie nehnuteľností nám kryje škody na nehnuteľnosti ako takej, nejaké steny, alebo stavebné súčasti ako je strecha atď. A domácnosť je už to samotné zariadenie, ktoré v tej nehnuteľnosti máte, ako nejaký nábytok, elektronika.“


Viac

Platby v hotovosti na dovolenke v zahraničí: Ako ušetriť pri výbere z bankomatu


Pozor si treba dávať aj na to, z akého bankomatu hotovosť vyberáte. „Rozdiel pri ,správnom‘ a ,nesprávnom‘ postupe vás môže stáť nemalé peniaze,“ tvrdí odborník na financie zo spoločnosti FinGO.sk Zoltán Čikes. Najvýhodnejšie je vyberať peniaze z bankomatu takej skupiny, do ktorej patrí vaša banka.


Viac

Poistenie detí


Miroslava Holičová z FinGO.sk: „Riziká, ktoré ponúkajú detské produkty sú zväčša z 90-tich percent možné poistiť aj k poistke rodiča, ale bývajú tam nejaké benefity, nejaké asistenčné služby špeciálne, alebo nejaké pripoistenie, ktoré napríklad už potom do toho dospelého produktu nevieme zakomponovať.“


Viac

Poistku na nehnuteľnosť je dobré pravidelne kontrolovať a prehodnotiť poistné sumy


Zatopené pivnice a zatečené steny, poškodené strechy domov či altánkov, ale aj škody na autách sa šplhajú k tisíckam eur. Preto je podľa riaditeľa pre neživotné poistenie vo FinGO.sk Štefana Fajnora dôležité mať na svojom majetku poistené aj prírodné živly.


Viac

Kam smeruje trh s finančnými agentmi? Digitalizuje sa a prechádza na online


„Celý finančný trh sa bude naďalej posúvať do online sveta. Pribudnú nové technológie, ktoré zefektívnia prácu sprostredkovateľov a zároveň prinesú väčší komfort klientom, a tomu bude potrebné prispôsobovať aj legislatívu,“ myslí si prevádzkový riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Zoltán Čikes.


Viac

Pri výpadku príjmu si môžu úveroví klienti znížiť mesačné výdavky aj refinancovaním


A ako skonštatovala riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová, niektorí klienti splácajú hypotéky s dvojnásobnými úrokovými sadzbami oproti aktuálnym úrokom, ktoré v súčasnosti poskytujú banky na nových úveroch. „Refinancovanie je teda pre mnohých cesta ako ušetriť a na rozdiel od odkladu splátok nejde len o krátkodobé riešenie,“ hovorí Šablová.


Viac

Ako si najvýhodnejšie požičať na rekonštrukciu bytu či domu?


Ak je rekonštrukcia domu či bytu nad vaše finančné sily, ako si na ňu najvýhodnejšie požičať? V relácii Ide o peniaze odpovedá Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Viac

Banky zarobia viac na klientoch bez úverov


Tie si banky kompenzujú poplatkami. „Je jasne vidieť, že banky sa snažia minimalizovať procesy, pri ktorých je potrebná účasť pracovníka banky, keďže aj pre samotnú banku sú tieto služby nákladnejšie,“ hovorí Zoltán Čikes, prevádzkový riaditeľ FinGO.sk.


Viac

Trhu PZP by podľa analytika pomohlo plošné uplatňovanie malusov


Povinnému zmluvnému poisteniu ľudia podľa riaditeľa pre neživotné poistenie vo FinGO.sk Štefana Fajnora často nevenujú zvýšenú pozornosť. Kúpia si auto, uzatvoria poistku, každý rok zaplatia šek od poisťovne a kým sa im nestane poistná udalosť alebo nekúpia nové auto, svoju poistku „neriešia“.


Viac

Chcete hypotéku počas koronakrízy? Odborníčka odpovie, kedy ju dostanete


„Banky sú pri poskytovaní hypoték stále pomerne opatrné... Preto je dnes o to efektívnejšie, ak pri uvažovaní nad úverom oslovíte skúseného finančného sprostredkovateľa, ktorý pozná celý bankový trh a špecifiká jednotlivých bánk," vysvetľuje Katarína Kostková, projektová riaditeľka FinGo.sk.


Viac

Banky zatiaľ nemajú podľa odborníkov príliš dôvod uvoľňovať podmienky úverov


Stále sa banky podľa riaditeľky pre úvery vo FinGO.sk Evy Šablovej bránia poskytovaniu úverov podnikateľom v ohrozených sektoroch, ako sú napríklad gastroslužby, cestovné kancelárie a podobne. Obzvlášť vtedy, ak nevedia za posledné mesiace preukázať prostredníctvom výpisov či uzávierok z registračnej pokladne adekvátne tržby.


Viac

Poradíme vám: Kde môžeme v týchto časoch ušetriť?


Kríza nám veľa vzala, ale podľa Kataríny Kostkovej z FinGO.sk nás i mnohé naučila. „Je na mieste zvážiť svoje nastavenie aj v oblasti financií, je vhodné začať si v čase dostatku financií odkladať a tvoriť rezervu...“ Zoltán Čikes: „Určite by som prehodnotil všetky zmluvy kapitálového alebo investičného životného poistenia, kde existuje nejaké sporenie...“


Viac

Bonusová turistika deformuje trh. Poisťovne sa stále boja trestať vodičov za škody


„Na Slovensku sa uplatňuje systém bonus a malus, ale medzi jednotlivými poisťovňami je stále veľký nesúlad v aplikácii vstupných bonusov, ako aj v uplatňovaní prípadných malusov po škodovej udalosti,“ tvrdí riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGo Štefan Fajnor.


Viac

Dôležitejšie ako úroková sadzba je vôbec v súčasnosti získať nejaký úver


Aj pre pandémiu banky sprísnili kritériá na žiadateľov o úvery a v kombinácii s januárovými opatreniami Národnej banky Slovenska je situácia na trhu podľa odborníkov komplikovanejšia. „Obdobie, keď klient prišiel do prvej banky a vybavil si hypotéku prakticky bez obmedzení, je dávno preč," hovorí riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Ako to mám vymyslieť, keď si chcem požičať na kúpu bytu aj zariadenie? Dvihli banky po kampaniach úroky?


Päť odborníkov na hypotéky hovorí, či je teraz naozaj náročnejšie získať hypotéku, či banky po ukončených kampaniach dvihli klientom úroky. Odpovedajú tiež, ako to vymyslieť, keď chcem úver na byt aj zariadenie. Medzi odborníkmi odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Viac

Záplava nie je povodeň. Kedy a ako poistka (ne)kryje vytopené auto alebo obývačku


„Nie všetky poisťovne používajú povodňové mapy. Niektoré poisťovne sa zase pýtajú, či v danej oblasti boli za posledné roky povodne alebo záplavy,“ vysvetľuje Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO. Pre majiteľov nehnuteľností, ktoré stoja v rizikovej oblasti, je potom poistka spravidla drahšia alebo je takáto nehnuteľnosť jednoducho nepoistiteľná.


Viac

Ako zdaniť investované peniaze


Odpovedá Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície a zlato vo FinGO.sk: Zisk z kapitálového majetku, ktorý ste dosiahli za minulý rok, je potrebné priznať pri vypĺňaní daňového priznania a odviesť z neho daň z výnosu. V praxi to znamená, že ak ste v minulosti investovali do podielových fondov, dlhopisov či prostredníctvom investičného životného poistenia...


Nie sme naučení šetriť


Na účte peniaze len do najbližšej výplaty, na krku hypotéka a k tomu hrozba výpovede či krachu. Takáto je súčasná realita mnohých Slovákov. Projektovej riaditeľky zo sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.SK Kataríny Kostkovej sme sa pýtali, ako si pomôcť.


Viac

Záujemcom o hypotéku pomôže zorientovať sa online kalkulačka


Na druhej strane treba podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej povedať, že proces vybavenia hypotéky je pomerne náročný a zložitejší aj z pohľadu splnenia prísnych pravidiel pri posudzovaní schopnosti klienta splácať úver.


Viac

Poisťovniam sa minulý rok darilo. Problémy im spôsobila nová daň


Dôsledky pandémie nemusia byť dlhodobé, ak sa ekonomika rýchlo otrasie. „Poistný trh závisí od vývoja ekonomiky. Tým, že sa ekonomika na Slovensku po koronavíruse pomaly rozbieha, očakávam aj zvýšený záujem o poistenie majetku oproti posledným mesiacom, ale nemal by byť vyšší než na začiatku roka,“ hovorí pre TREND riaditeľ pre neživotné poistenie vo Fingo Štefan Fajnor.


Viac

Slováci chcú viac investovať, cítia to aj finanční agenti


Výrazný nárast tržieb v roku 2019 má za sebou aj sprostredkovateľská spoločnosť Fingo.sk. Tá sa priblížila k hranici desať miliónov, keďže zaznamenala nárast o viac ako 66 percent. Na Slovensku táto firma začala fungovať len v marci 2018.


Viac

Finančné sprostredkovanie sa digitalizuje, ale nie všetko


„Za uplynulý mesiac vidíme, že viac ako 25 percent zmlúv vzniklo na základe online požiadaviek. Ďalších zhruba trinásť percent zmlúv sa začalo telefonickým alebo osobným kontaktom, ale makléri nakoniec zmluvu riešili prostredníctvom niektorého z našich online systémov,“ ozrejmuje prevádzkový riaditeľ v spoločnosti Fingo.sk Zoltán Čikes.


Viac

NBS sa vzdala 6,6 milióna eur v prospech finančného trhu


Samostatní finanční agenti rozhodnutie Národnej banky Slovenska schvaľujú. „Rozhodnutie NBS vnímame pozitívne. Chápeme ho ako preventívnu reakciu na vplyvy pandémie na dohliadané subjekty finančného trhu,“ konštatuje obchodný riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Marek Gemainer.


Viac

Dofinancovanie hypotéky je dnes ťažšie. Vedia pomôcť rodičia, ale dá sa to aj inak


Viaceré banky zareagovali tak, že nastavili individuálne obmedzenia v poskytovaní hypoték. „Ľudia musia dôraznejšie plánovať veľké investície. Potrebujú pochopiť, že bez vlastných ušetrených peňazí bývanie už možno nevyriešia,“ hovorí hypotekárna špecialistka Eva Šablová zo spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Finanční sprostredkovatelia idú pri hypotékach na istotu


„Niekedy môže finančný sprostredkovateľ zabrániť tomu, aby sa úver spracovával v bankách, kde vzhľadom na profil klienta, typ zabezpečenia či účelu financovania hrozí schválenie horších podmienok alebo dokonca zamietnutie žiadosti, čo má negatívny vplyv na hodnotenie klienta v úverovom registri,“ hovorí riaditeľka pre úvery vo Fingo.sk Eva Šablová.


Viac

Banky sa držia navzájom pod tlakom, výrazný rast úrokových sadzieb úverov sa čakať nedá


Aktuálna situácia naznačuje, že veľká skupina žiadateľov o úver si skôr bude klásť otázku, či úver dostane a nie či získa top podmienky. Súvisí to nielen s pandémiou koronavírusu, ale aj posledným opatrením Národnej banky Slovenska (NBS) z januára tohto roku,“ hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Za kamery zľavu nedostanete


Ak ste si dali na zabezpečení domácnosti záležať, malo by sa to odraziť na štedrejšej kompenzácii škôd. „Poisťovne štandardne neuplatňujú zľavy na poistnom za vyššie bezpečnostné prvky namontované na nehnuteľnosti,“ vysvetľuje Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.


Poistenie storna zájazdu ani cestovné poistenie pre Covid-19 neplatia


Na otázky ohľadne poistenia v súvislosti s pandémiou odpovedá Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Viac preplácania a menej nových klientov. Poisťovne sa zo zisku netešili dlho


„Ak by však Slovensko opäť prijalo opatrenia, ktoré utlmia ekonomiku, zatvorili by sa obchody, pripadne iným spôsobom zneistili ľudia a firmy, určite by sa to odzrkadlilo aj na poistnom trhu. V oblasti poistenia majetku by v takom prípade znova klesol počet uzavretých zmlúv ako aj výška nového ročného poistného,“ hovorí pre TREND Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGo.


Viac

Čo nás naučila kríza? Čo platíme zbytočne, kde vieme ušetriť a na čom získať


Až teraz sme možno zistili, čo všetko platíme zbytočne, že máme staré a drahé poistky, nevýhodné úvery, alebo nám niektoré finančné produkty úplne chýbajú a mať ich, dýchalo by sa nám v týchto dňoch oveľa ľahšie. Čo nás doteraz naučila koronakríza? Odpovede hľadáme s Katarínou Kostkovou, projektovou riaditeľkou v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Záujem o stavebné sporenie sa prepadol. Je za tým pandémia


Veľký vplyv na pokles produkcie úverov stavebných sporiteľní má podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej celkové spomalenie ekonomiky a dopady na príjmy domácností počas pandémie. Ľudia začali prehodnocovať svoje plány spojené s bývaním, celková neistota sa preniesla do ich ochoty úverovať sa.


Viac

Skoršia penzia je východisko z núdze


Odpovedá Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície spoločnosti FinGO.sk: Ak spĺňate podmienku veku a už poberáte predčasný dôchodok z I. piliera, o predčasný starobný dôchodok z II. piliera môžete požiadať v Sociálnej poisťovni alebo v dôchodkovej správcovskej spoločnosti (DSS), v ktorej ste si sporili, čiže v ktorej máte uzatvorenú zmluvu...


Ako sa pripraviť na predčasný dôchodok


„Ďalšou možnosťou, ako sa pripraviť na predčasný dôchodok, je využiť podporu od štátu vo forme II. a III. piliera. Druhý pilier je pre ľudí výhodný už len z toho dôvodu, že počas ich produktívneho života nemusia odkladať nič zo svojho príjmu,“ radí Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk.


Niektoré banky môžu zamietnuť klientovi úver, avšak nárok naň nie je podľa odborníčky automatický


Ako pre agentúru SITA povedala riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, každá banka má vlastné modely vyhodnocovania žiadostí o úver. Súvisí to nielen so samotným rizikovým profilom klienta, ale najmä s úverovou politikou banky. Finančná inštitúcia má právo vybrať si, ktorým záujemcom o úver vyhovie a ktorých naopak nechce úverovať.


Viac

Pandémia mení podmienky hypoték


Odborníčka na financovanie bývania Katarína Kostková: „Banky pritvrdili metodiku poskytovania úverov, obmedzili akceptovanie určitých druhov príjmov a tiež percento financovania, tzv. LTV...“ Podľa odborníčky na úvery vo FinGO.sk Evy Šablovej si treba uvedomiť jedno: „Odložené splátky ľudí aj tak dobehnú a budú ich musieť banke doplatiť neskôr...“


Viac

Odklad splátok vám nemusia schváliť. Poradíme, ako zvládnuť úver


Čo môžete urobiť, keď vám banka odmietla odklad splátok, radí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk... „Častokrát stačí počkať pár mesiacov a v niektorých bankách je možné o úver požiadať, existuje šanca, že úver bude za určitých okolností schválený. Ak však klient bezhlavo zadáva žiadosti v bankách, skôr si uškodí,“ varuje odborníčka.


Viac

Niektoré banky už zvýšili úroky: Čaká nás zdražovanie hypoték?


Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk: „Ľuďom, ktorí teraz nemajú stabilný príjem, alebo majú obavy o stratu príjmu či očakávajú jeho zníženie, neodporúčam v tomto neistom období žiadať o hypotéku. Mali by dobre zvážiť akékoľvek ďalšie zadlžovanie a radšej hľadať možnosti, ako nájsť vo svojich financiách, resp. v rodinnom rozpočte možnú úsporu...“


Viac

Finanční agenti: Horšie čísla ešte len prídu, pokles sa ukáže neskôr


Banky sprísňujú poskytovanie úverov a to je ďalší problém aj pre finančných sprostredkovateľov. „V súčasnosti banky z obavy pred nesplácaním sprísnili kritériá hypotekárnych úverov a tie sa vybavujú zdĺhavejšie, ako sme boli zvyknutí,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Fingo.sk Roland Dvořák.


Ako zarobiť na kríze


Agenti skutočne registrujú vyšší záujem ľudí o zaujímavejšie zhodnotenie financií. „Aj tí, ktorí sa zaujímali o investovanie, ale stále čakali na vhodnú príležitosť, sami uznali, že práve nastala,“ uvádza riaditeľka pre investície spoločnosti Fingo.sk Lucia Luptáková. Napriek tomu, že krízy sú bežnou súčasťou života, tie náhle prinášajú neobvyklé príležitosti, ktoré neprichádzajú každý rok.


Viac

Dobehla vás kríza v rodinnom rozpočte?


Radí Zoltán Čikes, prevádzkový riaditeľ vo FinGO.sk: ...Najdôležitejšie je jedno pravidlo, ktoré má najvýraznejší vplyv na výsledok – nezáleží až tak na výške príjmu ani na finančných možnostiach, ale najdôležitejšie je odložiť si peniaze na rezervu ako úplne prvú vec po výplate...


Viac

Dbajte na bezpečnosť! Kolobežkár môže byť zodpovedný za nehodu


Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO.sk: „Povinné zmluvné poistenie (PZP) rovnako ako havarijné poistenie tak ako ho vnímame pri autách, sa na elektrické kolobežky nedá uzatvoriť, keďže novelou zákona o cestnej premávke sa „kolobežkári“ zadefinovali ako vodiči nemotorového vozidla, na ktorých sa vzťahujú rovnaké zákony ako na cyklistov.“


Viac

Záujem klientov o poistenie motocyklov je v posledných rokoch stabilný


Záujem klientov o poistenie motocyklov je v posledných rokoch podľa riaditeľa pre neživotné poistenie vo FinGO.sk Štefana Fajnora stabilný. Rovnako, ako je to pri PZP na autá, aj pri PZP na motorky poisťovne prinášajú podľa Fajnora rôzne pripoistenia, o ktoré majú klienti často záujem. „Čo sa týka havarijného poistenia, tam evidujeme oveľa nižšie percento poistených motocyklov,“ konštatuje Fajnor.


Viac

Ako vplývajú dane na finančný trh a čo sa zmenilo za rok 2019


,,Najvýznamnejší dopad mala daň z neživotného poistenia. Na jednej strane navýšila ceny produktov, čo klienti hodnotia značne negatívne, na druhej strane však znížila provízie agentov, nakoľko provízia sa vypláca z ročného poistného očisteného o daňový odvod,“ hovorí prevádzkový riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Zoltán Čikes.


Potrestané poisťovne: nevysvetlili, prečo odmietli preplatiť čelné sklo


„Ak nedokáže nehodu dôveryhodne dokázať, poisťovňa mu nemôže takúto škodu hradiť,“ vysvetľuje riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO.sk Štefan Fajnor. Poškodenie čelného skla je pre problematické dokazovanie poisťovňami v poisťovni ťažko vymožiteľný nárok. Poisťovne nútia poistencov, aby im predložili jasný dôkaz.


Viac

Vláda už uvoľňuje koronaopatrenia, môžu ceny bytov aj tak klesnúť? A pôjdu dole ceny prenájmov?


Piati odborníci vysvetľujú, ako môže aktuálny vývoj koronakrízy ovplyvniť ceny bytov, či sa inak budú vyvíjať ceny nehnuteľností v krajských mestách a inak v menších mestách a ako sa môžu hýbať ceny prenájmov. Medzi nimi aj Katarína Kostková, projektová riaditeľka vo FinGO.sk.


Viac

Koronavírus a peniaze: 75 % ľudí chce lepší úver či poistku


Podľa odborníkov z FinGO.sk sa klienti často pýtajú, ako môžu na starších finančných produktoch ušetriť a získať kvalitnejšie podmienky... „Približne 75 % klientov sa teraz zaujíma hlavne o refinancovanie a konsolidáciu úverov, žiadajú o kontrolu životného poistenia a celkovo chcú optimalizovať svoje zmluvy,” hovorí riaditeľ kontaktného centra vo FinGO.sk Martin Bittara.


Viac

Koronavírus a peniaze: Aj poistné sa dá odložiť alebo znížiť


Ak očakávate finančné ťažkosti, informujte o tom poisťovňu vopred a pokúste sa s ňou dohodnúť. „Vo väčšine poisťovní sú ochotní posúdiť klientovu žiadosť a vyjsť mu v ústrety formou odloženia splátok poistného zvyčajne po dobu 3 až 6 mesiacov,” vysvetľuje riaditeľka pre životné poistenie vo FinGO.sk Miroslava Holičová.


Viac

Koronavírus a peniaze: Vieme, čo pri novej hypotéke zaváži


Bonita klienta a stabilita jeho príjmu sú pre banku kľúčové, no nie sú jediným kritériom pri schvaľovaní úveru. Dôležitý je aj účel použitia peňazí. „Banka ochotnejšie poskytne úver, ak presne vie, že klient peniaze použije na financovanie bývania alebo ako investíciu do nehnuteľnosti, ktorá sa mu časom zhodnotí,” naznačila riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Koronavírus a peniaze: Kto má teraz väčšiu šancu na hypotéku


Riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová vysvetľuje, že mnohí klienti si trúfajú na pomerne vysoké zadlžovanie aj v čase, kedy nemajú prakticky žiadne istoty ohľadom stability ich príjmov. „Banky urobili opatrenia, ktoré majú minimalizovať možný budúci nárast nesplácaných úverov,” hovorí.


Viac

Koronavírus a peniaze: Kde začať ak chcem lacnejšiu hypotéku


S odkladmi splátok sú spojené viaceré nevýhody. Nejde len o úročenie úveru počas obdobia odkladu, háčikov je viac. „Banky zrejme v budúcnosti nepriznajú týmto klientom najlepší rating a neuvážený odklad sa môže vypomstiť aj vo výročí fixácie, kedy im banka nemusí ponúknuť top úrok na trhu,” uvažuje riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Vláda chce zaviesť zvýhodnené stavebné sporenie pre rodiny s možnou prémiou


Zmeny v oblasti stavebného sporenia môžu pomôcť k tomu, že rodiny budú viac motivované si sporiť. "Motiváciou by mohlo byť všeobecné zvýšenie štátnej prémie. Nielen rodiny s deťmi sú vhodnou cieľovou skupinou, ale aj mladí ľudia, ktorí sa od prvej výplaty môžu naučiť touto formou sporiť si na svoje prvé bývanie," priblížila riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Zlepšite si budúci dôchodok. Zadarmo


„Túto situáciu môžu využiť aj sporitelia v II. dôchodkovom pilieri, ktorí si zmenou fondov z garantovaných na indexové vylepšia budúci dôchodok. Teraz je ideálny čas aj na vstup do II. piliera,” upozorňuje riaditeľka pre investície vo FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Môže ma odklad splátok hypotéky neskôr znevýhodniť? Dá sa s bankou dohodnúť hypotéka, ktorú si vezmem až o pár mesiacov?


Piati odborníci vravia, ako sa teraz zmenili podmienky pre hypotéky, aký príjem banky uznajú a aký už nie, čo môže spôsobiť poznámka v registri, keď požiadam o odklad splátok, a či sú vyššie úroky len dočasné. Odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

Poisťovne sa snažia čo najviac procesov robiť na diaľku a bezkontaktne


Výhodou neživotného poistenia zase podľa riaditeľa pre neživotné poistenie vo FinGO.sk Štefana Fajnora je, že už aj pred krízou spôsobenou COVID-19 sa väčšina produktov z privátneho poistenia dala uzatvoriť online bez nutnosti podpisu klienta a osobného stretnutia.


Viac

Koronavírus a peniaze: Aké sporenia zrušiť a na čo dať pozor


„Aj vzhľadom na viazanosť produktov, poplatky za predčasný výber peňazí alebo za zrušenie zmluvy, odporúčam prehodnotiť staršie sporenia s odborníkom, aby sa nestalo, že zbytočne prídete o výnos z nasporených prostriedkov,“ vysvetľuje riaditeľka pre investície vo FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Investície, ktoré by mohli prekvapiť a zarobiť: Ako si zachrániť peniaze v čase koronakrízy?


Odpovedá Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk: Pri investíciách platí, že čím vyšší zisk chcem dosiahnuť, tým väčšie riziko musím podstúpiť. Zisk a bezpečnosť pri investíciách teda nejde ruka v ruke.


Viac

Koronavírus a peniaze: Až 72 % ľudí denne prichádza o úspory


„S ohľadom na prepady, ktoré nastali na finančných trhoch, sa teraz najviac oplatí investovať do akciových a indexových fondov,“ odporúča riaditeľka pre investície vo FinGO.sk Lucia Luptáková. V porovnaní s investovaním do klasických podielových fondov sú s ETF fondmi zároveň spojené nižšie poplatky, teda dosahujú vyššie zhodnotenie.


Viac

Koronavírus a peniaze: Stará životná poistka vás môže zradiť


„Poisťovne už evidujú klientov s ochorením COVID-19, ktorí majú nárok na poistné plnenie z pripoistenia PN aj hospitalizácie,” hovorí riaditeľka pre životné poistenie vo FinGO.sk Miroslava Holičová. Na uzatvorenie poistenia alebo úpravu staršej zmluvy pritom podľa nej nikdy nie je neskoro.


Viac

NBS ustupuje, finanční agenti budú skladať testy na diaľku


„Najdôležitejšie je zabezpečiť kvalitu. Teda mať istotu, že poskytnuté odpovede daný agent naozaj ovláda a nevyužíva pomôcky alebo cudzie vedomosti... Pri dištančnej forme môže byť náročnejšie zabezpečiť férovosť skúšok, ale určite je to realizovateľné,“ hovorí Zoltán Čikes, prevádzkový riaditeľ v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Výhodu na finančnom trhu majú teraz spoločnosti, ktoré sa na digitalizáciu už pripravovali


Komplexnosť portfólia ako jednoznačnú výhodu vnímajú aj vo FinGO.sk. „Vyriešiť technickú stránku realizácie produkcie nie je problém, ale ak nefunguje realitný trh, nepredávajú sa nehnuteľnosti, nerealizujú sa ani nové hypotéky, poistenia nehnuteľností a podobne. Na druhej strane však vidíme obrovský priestor v iných oblastiach...“ uzatvára Zoltán Čikes.


Viac

Systém stavebného sporenia čakajú zmeny, avizovala vláda v programovom vyhlásení


„Stavebné sporenie za posledné roky výrazne stratilo na svojej atraktivite, čiže akákoľvek podpora mladých rodín, ktorá by zvýšila ich motiváciu sporiť si za účelom bývania, bude určite vítaná,“ uviedla riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Vláda chce podporiť mladé rodiny s hypotékami, banky nepoznajú detaily


... alebo bude vláda zvažovať úplne novú formu podpory mladých rodín v súvislosti s poskytovaním úverov na bývanie. „Novinkou by bolo daňové odpočítavanie úrokov podľa počtu detí. Zásadná však bude výška tejto podpory," povedala riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Koronavírus a peniaze: Odklad splátok ako posledná možnosť


Začnite najjednoduchším spôsobom a požiadajte banku o zníženie úrokovej sadzby. „Ak bude banka ochotná upraviť parametre vášho úveru, môžete dosiahnuť zníženie splátky bez väčších komplikácií a vybavovačiek,” radí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Životné situácie


Pomôže životné poistenie v situácii, ak rodič počas pandémie ostane povinne doma s dieťaťom na OČR? Možnosti vysvetľuje Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.


Koronavírus a peniaze: Odklad splátok vám banka spočíta


Podmienkou odloženia splátok je, že pred podaním žiadosti o odklad nesmiete byť v omeškaní so splácaním úveru viac ako 30 kalendárnych dní. „Taktiež nemôžete mať k 29. februáru 2020 omeškanie pri inom úvere v tej istej banke dlhšie ako 30 dní a viac ako 100 eur,” opisuje riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Pôjdu ceny starých bytov pre koronakrízu nadol výraznejšie ako ceny nových? A dvihnú banky úroky na hypotéky ešte viac?


Piati odborníci vysvetľujú, či koronakríza zväčší rozdiely v cenách starých a nových bytov, či banky budú pokračovať v dvíhaní úrokov na hypotéky a či rastie záujem o bývanie na vidieku. Odpovedá aj Katarína Kostková, projektová riaditeľka FinGO.sk.


Viac

Máte staré sporenia? Treba sa pozrieť sa na to, aký úrok je spojený so sporiacou zmluvou


Aké sporenia sú dnes už pre ľudí väčšinou nevýhodné, a pritom na nich stále držia peniaze? Na možnosti sa pozrela Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk


Viac

Koronavírus a peniaze: Kde môžete nájsť skryté rezervy


„Ak ste si zobrali úver alebo uzatvorili poistenie pred 3, 10 či dokonca 15 rokmi, pravdepodobne za ne platíte zbytočne veľa peňazí, a pritom to ani netušíte. Okrem vysokých poplatkov a úrokov sa v nich môžu ukrývať aj iné nevýhodné a nekvalitné podmienky, môžu obsahovať staré údaje alebo iné problémy,” vysvetľuje prevádzkový riaditeľ vo FinGO.sk Zoltán Čikes.


Viac

Nakupuje sa menej, úspory zatiaľ sú. Ako Slováci finančne zvládajú krízu


„Aj pri terajšom spomalení ekonomiky je dôležité rozpúšťať krátkodobé peniaze, čiže sporiace účty a termínované vklady. Až potom by som siahal na predaj akcií či iných rizikovejších investičných nástrojov,“ hovorí František Burda, investičný analytik spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Koronavírus a peniaze: Pandémia ohrozuje aj rozpočty rodín. Ako a kde ušetriť?


„Ľudia sa však môžu pripraviť na horšie časy, ak sa ich príjmy kvôli karanténe, OČR či zrušenej prevádzke znížia alebo prídu o prácu. Pandémia nemusí narušiť finančnú stabilitu rodiny, ak má vytvorené rezervy a zároveň rozumne zoptimailzuje výdavky," radí Zoltán Čikes, odborník na financie zo spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Potrebujete odložiť splátky úveru: Ako sa viete s bankou dohodnúť?


„Refinancovanie úveru je teraz ideálnou voľbou hlavne pre ľudí, ktorí majú kratšiu splatnosť hypotéky, napríklad na 15 či 20 rokov. Ak vám to nová banka (aj v závislosti od vášho veku) umožní, natiahnite si novú hypotéku na 30 rokov a vaša mesačná úspora sa tak zvýši,“ hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Čo znamená pre rodinu odklad splátok a ako riešiť úvery tak, aby zostala aspoň malá rezerva


Príklady zo života, ako riešiť jednotlivé situácie. Odpovedá Zoltán Čikes, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Vláda schvália odklad bankových splátok úverov


Podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej najčastejším dôvodom refinancovania hypotéky je úspora mesačnej splátky a to, že klient ušetrí aj na celkovom preplatení úveru. Cieľom refinancovania je teda nahradiť úver lacnejším. Avšak vždy podľa analytikov platí, že ak splácate hypotéku či spotrebný úver, je potrebné komunikovať s bankou.


Viac

Prístup k úverom sa nesťaží


„Odklad splátok by mal byť vo všeobecnosti posledným riešením klienta, ktorý naozaj vyčerpal všetky možnosti. Napríklad žiadosť o zníženie úrokovej sadzby, refinancovanie, prípadne konsolidácia úverov, ktorými by dosiahol zníženie mesačnej splátky,“ myslí si Katarína Kostková, projektová riaditeľka v spoločnosti FinGO.sk.


Pripoistiť sa na koronavírus a jeho následky sa stále dá. Poisťovne ceny nezvyšovali


Čo všetko môžu kryť vaše súčasné poistenia života či kritických chorôb v súvislosti s koronavírusom a čo urobiť, ak takéto poistenie nemáte, radí Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie FinGO.sk.


Viac

Situácie, ktoré môžu obrátiť život rodín. Odborníci radia, ako ich riešiť


Súčasná situácia, ktorá mnohým ľuďom obrátila život naruby, dolieha najviac na rodiny zaťažené úvermi. Ako problémy riešiť, radí Katarína Kostková, projektová riaditeľka spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Plošný odklad platieb poistného by podľa komerčných poisťovní nebol dobrým riešením


Rušenie poistiek v rámci optimalizácie nákladov riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová neodporúča. Zrušením poistky sa klient podľa nej vystaví riziku, že ak sa mu stane nečakaný úraz alebo ochorie a nemá pre tieto prípady vytvorené finančné rezervy, môže ho to priviesť do finančných ťažkostí.


Viac

Oplatí sa teraz investovať? Alebo je lepšie schovávať peniaze doma pod poduškou?


„Začať s investovaním sa oplatí od akejkoľvek sumy. Investičné spoločnosti ponúkajú možnosť sporiť si už od 20 eur mesačne,“ hovorí Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk. „Z investovaných 240 eur ročne však nemôžeme očakávať zázraky, a preto je spomínaná suma 50 alebo 100 eur mesačne výhodnejšia.“


Viac

Banky umožňujú pre koronavírus odsun splátok


Banky zatiaľ robia vlastné opatrenia, aby ľuďom bez príjmu počas epidémie pomohli. Zároveň však sprísňujú podmienky poskytovania nových pôžičiek. „Dopad pandémie na bankový sektor bude svojou veľkosťou závisieť hlavne od konečnej dĺžky jeho trvania...“ hovorí Lucia Luptáková, produktová odborníčka FinGO.sk.


Viac

Zvyšovať úroky na hypotékach môžu aj ďalšie banky. Sadzby sú veľmi nízko


„Jednotlivé banky môžu vyhodnotiť situáciu ako vhodnú na zvýšenie svojich príjmov tým, že budú akceptovať vyššie riziko a napríklad neobmedzia úplne žiadosti od klientov s vybranými rizikovými príjmami,“ hovorí Katarína Kostková, projektová riaditeľka FinGO.sk.


Viac

Komu sa oplatí tretí pilier


Má to byť prilepšenie k dôchodku. Viac ako 30 až 50 eur mesačne do tretieho piliera Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk, neodporúča dávať.


Viac

Úspory na penziu ubudli sporiteľom v indexových a akciových fondoch


„Ak má niekto prostriedky v indexovom alebo akciovom fonde, netreba s tým nič robiť. Presunom do dlhopisového fondu by sa klienti zbytočne pripravili o zisk, keď budú indexové fondy opäť rásť na hodnote," myslí si Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Na dlhodobé investície siahajte ako na posledné


„Ľudia majú tendenciu podľahnúť emóciám a v strachu, že prídu ešte o väčšiu časť majetku, zrušia kontá a vyberú nasporenú sumu so stratou. Veľmi dôležité je však nespanikáriť," upozorňuje Lucia Luptáková, riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk, ktorá sa venuje finančnému poradenstvu.


Viac

Ktorú poistku zaplatiť a ktorú nie? Má zmysel ju zrušiť a vybrať peniaze?


Životné poistenie však slúži práve ako finančná istota v prípade neočakávaných situácií ako je vážne ochorenie či smrť. Ale čo keď práve nemáme na splátku? Poradíme vám, čo robiť. Hosťom relácie Ide o peniaze je Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie vo FinGO.sk.


Viac

Rušiť staršie životné poistky? Nemá to zmysel. Skôr rozmýšľať nad pripoistením


„Čo sa týka koronavírusu, nemali by nám v poistení chýbať pripoistenia ako hospitalizácia, práceneschopnosť, kritické choroby alebo smrť,“ radí Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Neuvážené rušenie poistiek prináša so sebou nevýhody


Ako prvé, čo mnohí v čase krízy začnú podľa riaditeľky pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslavy Holičovej robiť, je rušenie sporení a poistení pre pocit, že tým viac ušetria. „Lenže mali by ste vedieť, že nie vždy si práve takýmto rozhodovaním pomôžete. Práve naopak, môžete si viac uškodiť ako pomôcť,“ konštatuje Holičová.


Viac

Úvery na bývanie ku koncu februára vzrástli o niečo viac ako desať percent


Ďalšie obmedzenia podľa projektovej riaditeľky v spoločnosti FinGO.sk Kataríny Kostkovej je ťažké predpokladať. "Banky si robia momentálne podrobnejšie štatistiky portfólií a je možné, že s predlžovaním trvania pandémie prídu aj ďalšie obmedzenia v záujme prežitia bánk z pohľadu riadneho a včasného splácania úverov zo strany klientov...“


Viac

Kríza skúša Slovensko: Nepríjemné prekvapenie, prvá banka pripravila hypotekárny úder


Banky sa podľa projektovej riaditeľky v spoločnosti FinGO.sk Kataríny Kostkovej snažia chrániť. Podľa nej je pomerne logické, že obmedzili a až vylúčili financovanie postavené na príjme zo zahraničia a príjme z podnikania, ktoré sa zväčša dokladuje na základe minuloročného daňového priznania.


Viac

Mimoriadna situácia paradoxne praje investovaniu


Mimoriadna situácia na celom svete pre koronavírus veľmi rýchlo zmenila aj pomery na finančných trhoch. Viacero ľudí preto rozmýšľa, čo s úsporami a investíciami. Riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk vysvetľuje, že panika nie je na mieste.


Viac

V najväčších poisťovniach sú klienti krytí aj v prípade koronavírusu


No podľa riaditeľky pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslavy Holičovej poisťovne môžu krátiť plnenie, ak nakazený nedodrží pravidlá... Poisťovne však podľa Holičovej prísne dbajú na to, aby klienti dodržiavali všetky pravidlá a podmienky, ktoré nariadila vláda.


Viac

Ako môže koronavírus zmeniť realitný trh


„Aktuálna situácia v súvislosti s pandémiou má za následok okrem iného čerpanie OČR, neplateného voľna, prípadne stratu zamestnania. Toto bude mať pomerne veľký dopad na poskytovanie úverov a teda aj na počet a možnosti záujemcov o kúpu nehnuteľnosti,“ uviedla Katarína Kostková, projektová riaditeľka sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Ako môžete v čase koronavírusu zachrániť svoj biznis? Tu je 5 oblastí, kde si viete pomôcť sami


„Ak je to možné a klient to finančne zvláda, je lepšie uhrádzať aspoň úrok a odložiť len splátku istiny. Aj odložené úroky totiž nakoniec klient po odklade banke zaplatí, len sa rozložia aj so splátkou istiny do zvyšného obdobia splatnosti úveru,“ ozrejmuje projektová riaditeľka spoločnosti FinGo Katarína Kostková.


Viac

Klienti majú pri neschopnosti splácania úveru okrem odkladu splátok na výber aj iné možnosti


Ďalšou možnosťou riešenia problému je refinancovanie. Podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej najčastejším dôvodom refinancovania hypotéky je úspora mesačnej splátky a to, že klient ušetrí aj na celkovom preplatení úveru. „Cieľom refinancovania je v tomto prípade nahradiť úver lacnejším, pričom ide doslova o tisícky eur,“ hovorí Šablová.


Viac

Online klientov pribúda. Komplexné služby sú pri sprostredkovaní kľúčové


Ľudia žijú v sladkej nevedomosti a prichádzajú o zhodnotenie svojich úspor, hovorí pre TREND generálny riaditeľ spoločnosti Fingo.sk Roland Dvořák. Kríza sprofesionalizuje služby v tomto odvetví a prežijú tí, ktorí vybudujú komplexný ekosystém schopný reálne pomáhať klientom, dodáva majiteľ skupiny InTeFi, do ktorej patrí Fingo.sk, Lukáš Novák.


Viac

Ste pripravení na krízu? Čo treba urobiť, aby vás nestála strechu nad hlavou


„Ak príde ekonomický úder, treba počítať s tým, že sa nám neohlási dopredu. Ekonomika sa vyvíja v cykloch a v súčasnosti prežívame jeden z najdlhších cyklov, ktorý podľa mnohých ekonómov už dosiahol vrchol,“ tvrdí investičný analytik spoločnosti Fingo František Burda.


Viac

Štát je v súvislosti s krytím škôd spôsobených epidémiou pripravený pomôcť aj komerčným poisťovniam


Tento krok vítajú poisťovne, ako aj finanční analytici. Podľa projektovej riaditeľky v spoločnosti FinGO.sk Kataríny Kostkovej by to mohlo zmierniť škody na trhu spôsobené koronavírusom. "Zároveň by tento krok určite prispel k rýchlejšiemu spamätaniu sa ekonomiky po zažehnaní pandémie," dodala Kostková.


Viac

Hypotéky zamrznú, húfne vyberať peniaze z bánk nemá zmysel


„V negatívnom scenári z dôvodu zásadných obmedzení príjmov obyvateľstva nebude pre mnohých ľudí možné okamžite po útlme krízového režimu žiadať o úver - hlavne u tých, ktorí budú nútení riešiť odklad splátok, prípadne im poklesne príjem. V tomto prípade možno očakávať aj výraznejší prepad zisku bánk,” hovorí riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Kvôli koronavírusu budú mať mnohí Slováci znížené príjmy: Vláda chce vyjednať odloženie splátok úverov


Podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej je pravdepodobné, že mnohým ľuďom sa z dôvodu karantény, OČR či zatvorenej prevádzky znížia príjmy a skôr či neskôr budú mať niektorí ťažkosti so splácaním svojich úverov. Firmy, živnostníci a výrobné podniky v závislosti od sektoru pocítia útlm v tržbách, čo rovnako môže mať vplyv na ich platobnú schopnosť.


Viac

Na krízové situácie by sa mali Slováci pripravovať z finančného hľadiska dlhodobo


„Malé čiastky peňazí sa „tajne presúvajú na podúčet“ a takto ich klient vedome neminie,“ dopĺňa spoločnosť FinGO.sk. Je to vítané, lebo zo skúsenosti podľa FinGO.sk klienti každý mesiac nájdu množstvo dôvodov, prečo si nedokážu z výplaty nič odložiť.


Viac

Banky už cítia koronavírus. Objem hypoték môže padnúť až o polovicu


Navyše väčšinu úverov na bývanie nosia bankám sprostredkovatelia. A ich práca je založená na osobnom kontakte so zákazníkom. Riaditeľka pre úvery spoločnosti Fingo.sk Eva Šablová vraví, že v súčasnosti ešte spracúvajú hypotéky, ktoré s klientmi riešili pred prijatím mimoriadnych opatrení v dôsledku koronavírusu. Preto aj teraz podávajú do bánk nové žiadosti.


Viac

Finančné trhy síce klesajú, no odborníci neodporúčajú unáhlený výber úspor a investícií


"Ak máte voľné finančné prostriedky, obráťte pokles trhov vo svoj prospech. Práve teraz môžete nakúpiť lacné akcie, ktoré neskôr porastú a zaručia vám vyšší zisk. História je toho dôkazom," dopĺňa riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Oplatí sa teraz kúpiť byt alebo radšej počkať, pretože ceny klesnú? A môžu úroky na hypotéky stúpnuť?


Piati odborníci vysvetľujú, ako môže šírenie koronavírusu ovplyvniť ceny bytov, či môžu klesnúť a aký to môže mať vplyv na úroky na hypotéky. Medzi nimi aj Katarína Kostková, projektová riaditeľka FinGO.sk.


Viac

Ako ovplyvní koronavírus našu ekonomiku


„To najmenej, čo môžete pre seba a svoje peniaze urobiť, je vyčkať. Prepady na trhoch pod vplyvom ekonomických, geopolitických či iných negatívnych faktorov, akým je aktuálne koronavírus, sa dejú pravidelne a skúsení investori vedia, že sa niet čoho obávať. Práve naopak, vidia za nimi vyšší zisk,“ vysvetlila Lucia Luptáková z FinGO.sk.


Viac

Úveroví klienti si síce môžu odložiť splátky, avšak je potrebné tento krok zvážiť


Vo všeobecnosti je podľa riaditeľky pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej reštrukturalizácia považovaná pri žiadaní o nový úver ako negatívny záznam. "Je teda otázne, ako budú odklady splátok z obdobia pandémie koronavírusu finančné inštitúcie v budúcnosti posudzovať," uviedla Šablová.


Viac

Investičné poistenie: Nezmysel


„Odkupnú hodnotu poisťovne vytvárajú len z investičnej (sporiacej) zložky poistného a výška hodnoty musí byť v ďalších rokoch trvania poistenia vždy kladná, i keď to neznamená, že bude aj vyššia ako vaša celková investícia,“ vysvetľuje Miroslava Holičová z FinGO.sk


Kupujete auto? Najvýhodnejšie na hypotéku. Aké sú však úskalia?


V siedmich minútach relácie Ide o peniaze sme sa pokúsili načrtnúť, čo je pri financovaní kúpy auta, ak naň nemáme peniaze, najvýhodnejšie. Vyšla z toho najlepšie americká hypotéka. Pravda, musíte mať nehnuteľnosť, ktorú založíte. A je tu ešte jedna vec, na ktorú si treba dať veľký pozor. O čo ide, prezradí Katarína Kostková, produktová riaditeľka v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ľudia v druhom pilieri by mali dbať na zhodnocovanie a oprávnenú osobu


Viac ako 40 % sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri má zle zvolenú stratégiu zhodnocovania úspor. Tým podľa odborníkov spoločnosti FinGo prichádzajú ľudia o značný potenciál výnosu. Okrem investičnej stratégie by si mali dať pozor aj na oprávnenú osobu v prípade zmluvy.


Viac

Ak si sporíte na dôchodok aj v treťom pilieri, môžete ušetriť na daniach


„Výpis z tretieho piliera mal prísť klientom do polovice februára, výpis má obsahovať úhrn príspevkov zamestnávateľa aj klienta, ktorý si takto sporí na dôchodok, a tiež by tam malo byť potvrdenie, ktoré má klient doložiť k daňovému priznaniu, ak si chce uplatniť daňové zvýhodnenie,“ vysvetľuje finančný analytik František Burda.


Viac

Dôchodky: V II. pilieri si skontrolujte fondy aj oprávnenú osobu


„Viac ako 40 % sporiteľov v druhom pilieri má zle zvolenú stratégiu zhodnocovania úspor, čím prichádza o značný potenciál výnosu. Finančný dopad môže byť taký veľký, že úspory klientov môžu byť aj 3-násobne nižšie,“ upozorňuje odborník na financie Zoltán Čikes zo spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Dôchodky: Pre koho je tretí pilier výhodný?


„Pri prognózach demografického vývoja na Slovensku je súčasné nastavenie dôchodkového systému z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Preto spoliehať sa iba na dôchodok zo Sociálnej poisťovne je rozhodne nezodpovedné a riskantné,“ zdôrazňuje riaditeľka pre investície v spoločnosti FinGO.sk Lucia Luptáková.


Viac

Pri bytoch a domoch často podceňujeme poistku a riziká


„Kontrola každej poistnej zmluvy je nevyhnutná približne raz za tri až päť rokov alebo po každej zmene, ktorá akokoľvek zvýši hodnotu zariadenia, samotnej nehnuteľnosti alebo celého bytového domu,“ radí analytik spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor.


Ako splácajú Slováci svoje záväzky? Zlyhané úvery postupne klesajú


Zníženie podielu síce okreše nových žiadateľov o úver, avšak zníži sa aj riziko zlyhania klienta. „Zmenu pocítia hlavne domácnosti s nižšími príjmami, ktoré majú výdavky na hrane,“ povedala pre agentúru SITA riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

ŠPECIÁL: Viaceré banky ponúkajú možnosť automatického sporenia


„Niektoré bankové domy ponúkajú aj takú možnosť, že pravidelne na konci mesiaca automaticky presunú peniaze z bežného účtu na sporenie. Klienti však najčastejšie využívajú mesačný prevod formou nastaveného trvalého príkazu z bežného účtu na sporiaci účet,“ povedal riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Viac

Hypotéku na dom banky uvoľňujú postupne


„Keď klient pošle všetky dokumenty do banky, úver môže mať schválený približne za týždeň až dva. V závislosti od banky a aktuálnych kapacít v jej schvaľovacích útvaroch,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk. Úroková sadzba, za ktorú banka požičia peniaze na dom, bude záležať predovšetkým od bonity klienta.


Máte kreditnú kartu a neviete, čo s ňou? Poradíme, ako ju optimálne používať


Čo všetko sa s kreditnou kartou dá a aký je optimálny model fungovania s ňou, poradí v relácii Ide o peniaze Katarína Kostková, produktová riaditeľka spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Aktualizácia životnej poistky


Miroslava Holičová, odborníčka FinGO.sk pre životné poistenie: „Je veľmi dôležitý audit pôvodných zmlúv, pretože tie pripoistenia a nastavenie kedysi vôbec neboli také ako dnes. Odporúčam určite minimálne raz za dva roky alebo aj každý rok porozprávať sa o tom, aká je momentálne moja situácia a čo je nové na trhu...“


Viac

Na kúpu ojazdeného vozidla je možné využiť úver alebo lízing


Ako doplnila riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, je vhodné si urobiť prieskum vo viacerých finančných spoločnostiach, zúžiť výber relevantných produktov, kde podmienky klient splní, a následne porovnať návrhy. Vo všeobecnosti podľa Šablovej platí, že na jazdené vozidlá, ktoré sú pre lízingovú spoločnosť rizikovejšie, môže klient dostať horšie podmienky ako na financovanie nového auta.


Viac

Rady pre ľudí s priemernými platmi: Ako najlepšie investovať vaše peniaze?


5 chýb v investovaní radí František Burda, investičný analytik FinGO.sk: 1. Na sporenie využívame staré a už nevýhodné sporiace produkty s nízkym úročením. 2. Nedodržiavame investičný horizont a vyberáme peniaze z produktov skôr, čím prichádzame o väčší zisk...


Viac

Auto na hypotéku? Pokojne, ale musí byť americká


V čom je americká hypotéka výhodnejšia ako spotrebný úver a v čom nie? Poradí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

Mení sa spoločnosť aj klíma. Odborníci vysvetlili, v ktorých oblastiach musíme byť zodpovednejší ako predošlé generácie


„Všetko je dostupné, svet technológií chŕli vychytávky, ktoré nám majú uľahčiť život a my sme ochotní za ne platiť. Zároveň s tým ide ruka v ruke dostupné zadlžovanie a život na dlh je našou bežnou súčasťou oveľa viac, ako to bolo v minulosti,” vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Slováci dávajú prednosť ochrane majetku pred vlastnou osobou, mnohí sa spoliehajú na šťastie


Ako pokračovala riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová, niekedy aj na pohľad malá zmena môže pre poisťovňu znamenať veľký rozdiel. „Ak máte vo svojej zmluve životného poistenia staré a neaktuálne údaje, nastavené nízke poistné sumy alebo vám chýbajú dôležité pripoistenia, možno si ju platíte zbytočne," konštatuje Holičová.


Viac

Ako si vybavíte bonus na úroky z hypotéky


„Niektoré banky potvrdenie vydávajú zvyčajne v priebehu januára automaticky a zašlú vám ho do vášho internet bankingu alebo poštou domov, v iných musíte o potvrdenie požiadať vy sami,“ objasňuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Daňový bonus na úroky z hypotéky


Eva Šablová, odborníčka na úvery z FinGO.sk: „Poslucháči si môžu uplatniť daňový bonus na úvere na bývanie, ktorý podpísali po 31.12.2017. Takáto hypotéka musí spĺňať základné kritériá, a to že musí byť účelová, to znamená, že musí byť na nadobudnutie, rekonštrukciu či výstavbu...“


Viac

Desať rokov rovnaká splátka? Banky zlacňujú hypotéky s dlhou fixáciou


Naopak, dlhá viazanosť sa neodporúča mladým ľuďom, ktorí chcú investovať do svojho prvého bývania a kupujú si jednoizbový byt. „Je veľmi málo pravdepodobné, že v ňom desať rokov aj vydržia,“ vysvetľuje riaditeľka pre úvery zo spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Na akú hypotéku stačí váš plat?


„Jednoducho, štát nechce, aby si ľudia brali úvery, ktoré siahajú na strop ich finančných možností a boli tak so svojimi mesačnými výdavkami na hrane. V budúcnosti by ich to mohlo dobehnúť a mali by veľký problém,“ upozorňuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo Fingo.sk.


Viac

Rekonštrukcia domu či bytu na hypotéku sa oplatí


„Väčšina spotrebných úverov v bankách má výrazne vyšší spracovateľský poplatok ako pri hypotéke. Nehovoriac o vyšších úrokových sadzbách na spotrebnom úvere a limitovanej splatnosti na 8 rokov, čo môže byť pre klienta s vyšším rozpočtom na rekonštrukciu veľkou záťažou v mesačnom rozpočte,“ vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Chcem hypotéku: Naozaj je to tak, že môžem dostať menšiu hypotéku, ako by som dostal na jeseň?


Štyria odborníci na hypotéky vysvetľujú, kto získa od januára hypotéku ťažšie a kto nie, ktoré príjmy vám banky ešte uznajú, aké ich zaujímajú výdavky a aj to, na aké obdobie si zafixovať úrok. Medzi odborníkmi je Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Viac

Získať hypotéku alebo úver je opäť ťažšie: Novým žiadateľom musí zostať väčšia finančná rezerva


Povinnosť mať väčšiu finančnú rezervu môže podľa odborníčky na úvery Evy Šablovej spôsobiť, že klientom banka schváli nižší úver ako plánovali. „Zmenu pocítia hlavne domácnosti s nižšími príjmami, ktoré majú výdavky na hrane," povedala Šablová.


Viac

Päť tipov odborníkov, ako v roku 2020 zaručene zbohatnete!


Podľa prieskumu FinGO.sk takmer tri štvrtiny Slovákov využívajú nevýhodné sporiace produkty a viac ako polovica ľudí zbytočne stráca aj na budúcom dôchodku. „Až 72  percent klientov na sporenie využíva staré a nevýhodné sporiace produkty s nízkym úročením,“ hovorí František Burda, investičný analytik FinGO.sk.


Viac

Kde sú investičné príležitosti? Superštedrý rok sa nemusí opakovať


„Geopolitické riziká, napríklad možný konflikt v Iráne, napätie v Hongkongu alebo turecká invázia v Sýrii, môžu vyhnať ceny komodít vyššie, pričom favoritom je určite investičné zlato, ktoré sa vlani zhodnotilo o 18 percent,“ dodáva František Burda, analytik FinGO.sk.


Viac

Tri štvrtiny Slovákov sporia zastaralo. V kurze sú stále bežné účty či termínované vklady


Využívanie nevýhodných sporiacich produktov, predčasný výber úspor či nevhodne zvolené investičné produkty. Takéto chyby robia najčastejšie Slováci, keď sa rozhodnú odkladať si finančné prostriedky bokom. Ukázal to prieskum finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti FinGo.sk.


Viac

Na slovenskom poistnom trhu sa dá aj v tomto roku očakávať trend zlučovania poisťovní


„Miera poistenia je u nás oproti iným krajinám na veľmi nízkej úrovni a práve v tomto vidíme na rok 2020 ako aj na ďalšie roky príležitosť, aby sme dovzdelávali ľudí,“ povedala pre agentúru SITA produktová riaditeľka v spoločnosti FinGO.sk Katarína Kostková. Slováci k poisteniu nemajú podľa nej správny a už vôbec nie ideálny postoj.


Viac

Pre úverové sprísňovanie by mohol vzrásť záujem o produkty v stavebných sporiteľniach


Ako ďalej uviedla riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, medziúver, ktorý budú ľudia potrebovať na dofinancovanie hypotéky, je súčasťou zmluvy o stavebnom sporení. Takže sa dá predpokladať, že stavebné sporiteľne v roku 2020 zaznamenajú viac uzatvorených zmlúv, ale zároveň aj viac poskytnutých úverov.


Viac

Nezvyčajné investovanie


František Burda, riaditeľ pre investície a zlato z FinGO.sk má jeden ligotavý tip: „Na zlato sa treba dívať ako na investíciu. Zlato slúži najmä ako poistka v neistých časoch a udržuje hodnotu peňazí v čase. To znamená, že ak dnes stojí nejaká služba jeden gram, je veľká pravdepodobnosť, že po 20 rokoch dostanem za ten jeden gram rovnakú službu...“


Viac

Úroky z hypotéky? Banky možno čoskoro budú platiť vám


„Dnes majú už aj niektoré slovenské banky požičané zdroje za mínusové úroky a dokonca majú vydané aj dlhopisy so záporným výnosom. Práve vďaka tomu môžu ísť na úrokoch až tak nízko a v budúcnosti teoreticky až do mínusu,“ povedala Katarína Kostková, riaditeľka odboru produktov vo finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Čoraz viac ľudí zaplatí za úspory v bankách


„Pre Slovákov je to stále nepredstaviteľné, ale v Európe banky už dlhšie obdobie poskytujú záporné úrokové sadzby z vkladov. To znamená, že klient z banky vyberie menej peňazí, ako vložil,“ povedal František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk otvorila 33 nových pobočiek


„Zároveň sme znásobili počet finančných agentov a vďaka komplexnosti ponúkaných služieb sa nám podarilo dosiahnuť ciele aj z hľadiska produkcie a obchodných výsledkov. Firma tak opäť narástla a ešte výraznejšie posilnila svoju pozíciu na trhu finančného sprostredkovania,“ zhodnotil pre agentúru SITA generálny riaditeľ FinGO.sk Ondrej Matvija.


Viac

Staré sporenie a nízky úrok. Slováci nevedia zhodnocovať peniaze, ukázal prieskum


„Oblasť investovania mnohí klienti stále podceňujú, preto ich učíme investície diverzifikovať a zároveň vybrať také investičné nástroje, do ktorých budú svoje peniaze nielen odkladať, ale ich aj zhodnocovať,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Ondrej Matvija.


Viac

Väčšina Slovákov využíva staré a nevýhodné sporiace produkty


„Šesť z desiatich klientov nedodržiava investičný horizont a viac ako polovica ľudí má na investičné ciele zvolené nevhodné produkty,“ hovorí riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Viac

Prodává knihy, buduje miliardovou IT skupinu a s technologiemi v zádech staví domy. Seznamte se s Lukášem Novákem


Na Slovensku jsme unikátní v tom, že získáváme klienty online a následně je distribuujeme přes naši propracovanou síť. FinGO.sk se díky tomu rychle dostalo mezi sedm největších makléřů na Slovensku a letos budeme mít obrat na úrovni 11 milionů eur.


Viac

Sviatky sú rizikovejšie na poistné udalosti


„Aj vianočné poistné udalosti sú dôkazom toho, že aj malá nepozornosť dokáže na našom majetku spôsobiť veľké škody alebo si ublížime na zdraví a skončíme v nemocnici v tom najnevhodnejšom čase,“ hovorí riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor.


Viac

ŠPECIÁL: Klasické sporenie slúži na budúce plány a na vytváranie rezervy


„S prihliadnutím na rizikovosť klienta odporúčam obzrieť sa po realitných fondoch, indexových fondoch a investičnom zlate. Kto má podnikateľského ducha, môže skúsiť kúpiť nehnuteľnosť a následne ju prenajímať,“ dodal František Burda z FinGO.sk.


Viac

Zle nastavená poistka je zbytočná. Oberie o peniaze a nič nerieši


„Kontrola každej poistnej zmluvy je nevyhnutná približne raz za tri až päť rokov alebo po každej zmene, ktorá akokoľvek zvýši hodnotu zariadenia, samotnej nehnuteľnosti alebo celého bytového domu,“ radí analytik spoločnosti FinGo.sk Štefan Fajnor.


Viac

Bezúročná pôžička ani nákup na splátky nebude zadarmo


Hoci názov produktu nie je úver alebo pôžička, v skutočnosti musíte za každé euro požičané z banky zaplatiť. Niekedy aj s dvojciferným úrokom, upozorňuje riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová.


Chcete lepšiu penziu? Skontrolujte si svoj druhý pilier


„Mnohí ľudia si na svoj dôchodok v druhom pilieri sporia v garantovaných fondoch, ktoré ich peniaze zhodnocujú veľmi konzervatívne. Niektoré nezarábajú vôbec a ich zhodnotenie v súčasnosti neprekoná ani infláciu,“ vysvetľuje riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Predvianočné úvery môžu byť zradné


Ešte zradnejší môže byť podľa Evy Šablovej z FinGO.sk nebankový nákup na splátky, na ktorý ľudí obchodníci vedia namotivovať. "Takýchto lákavých a na vybavenie celkom jednoduchých bankových aj nebankových úverov je na trhu viacero. Ak im podľahnete, vaše Vianoce sa tak môžu niekoľkonásobne predražiť."


Viac

Firmy sa zadlžovali v októbri menej, úvery domácnostiam však rástli


„Keďže ani menová politika Európskej centrálnej banky nesmeruje k tomu, že by sa trend vývoja úrokových sadzieb mal v blízkej dobe zmeniť, je celkom možné, že rastúca zadlženosť slovenských domácností môže byť v budúcnosti problémom," konštatuje riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Známe budovy, obchodné centrá i hotely. Slovenské realitné fondy sa nafukujú


Okrem realitných fondov, ktoré nakupujú priamo nehnuteľnosti, existujú fondy, ktoré namiesto toho majú vo svojom portfóliu len akcie či dlhopisy firiem zaoberajúcich sa realitami. „Tie pri poklese trhu reagujú rovnako ako ostatné akciové fondy,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti Fingo.sk.


Viac

Svojich peňazí majú dosť. Prečo si boháči požičiavajú od banky


„Finančné prostriedky získané z podnikania, ktoré by klient mohol bez väčších problémov presunúť a investovať do bývania, mu však ponechaním a použitím v podnikaní v súčasnosti často prinesú oveľa väčší efekt zisku, percentuálne presahujúci úžasne nízky úrok úveru na bývanie,“ tvrdí riaditeľka produktového oddelenia v spoločnosti Fingo.sk Katarína Kostková.


Viac

Náklady na prevoz či úschovu zlata sú len okrajovou záležitosťou. Riziko je v tom, ako sa s ním naloží, tvrdia odborníci


"Aby na Slovensku mohol vzniknúť priestor na obchodovanie so zlatom, museli by sme najskôr nájsť odborníkov, ktorí by na to vedeli vytvoriť obchodné modely," priblížil riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk František Burda.


Viac

Zlato v slovenských trezoroch nás neochráni pred škodami populistov


Analytici uvažujú, že osud slovenského zlata môže byť ešte iný. „Pokiaľ ho niekto chce stiahnuť a aj naďalej držať, tak je to v poriadku. Ale ak je zámerom likvidita a zalepenie diery v štátnom rozpočte, to úplne v poriadku nie je,“ dodáva František Burda zo spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Koho sa dotknú prísnejšie hypotéky? Ľudia sa uskromnia, tvrdí odborníčka


Podmienky pre získanie novej hypotéky sa od nového roka sprísnia. Niektorí ľudia sa budú musieť uskromniť, poobzerať po iných alternatívach a začať robiť kompromisy, hovorí pre TREND riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Peniaze získate jednoduchšie ako kvalitných ľudí


CEO a founder investičnej skupiny InTeFi Capital LUKÁŠ NOVÁK verí, že najväčším bohatstvom firmy nie sú peniaze, ale práve zamestnanci. „...Výhodou FinGO.sk je prepojenie jednoduchého, ale kvalifikovaného online porovnania produktov a siete vyškolených finančných špecialistov z celého Slovenska...“


Lacné hypotéky, drahé byty. Štát sprísni pravidlá pôžičiek


„Až štvrtina ľudí má v súčasnosti pomer splátok k disponibilnému príjmu vyšší ako 60 percent. V prípade zhoršenia ekonomickej situácie na Slovensku sa môže stať, že ak príjmy týchto klientov poklesnú, môžu mať problémy so splácaním úverov,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Beriete si hypotéku? Nezabudnite na poistenie


Taktiež riaditeľka pre životné poistenie spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová neodporúča spoliehať sa iba na bankopoistenie, ale poistiť si hypotéku formou životného poistenia. „Ak už klient poistenie má, tak je ideálne jeho staršiu zmluvu skontrolovať a prispôsobiť...“


Viac

Miliardové startupy majú prestrelenú cenu. Kto je na vine


Pri niektorých startupoch došlo k vytriezveniu trhu. „Podnikanie týchto spoločností tiež vo veľkej miere ovplyvnil nástup rôznych reštrikcií štátov ako nové dane, obmedzenia pôsobnosti či zavedené licencie,“ dodáva František Burda, riaditeľ pre investície FinGO.sk.


Viac

Kam investovať peniaze, aby nestratili svoju hodnotu


„Pokiaľ si chcú klienti budovať dlhodobý majetok a uchovať hodnotu peňazí v čase, mali by sa obzrieť do minulosti, pretože tam sa skrýva odpoveď,“ tvrdí František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Fix na tri alebo päť rokov: Slováci preferujú čo najdlhšiu viazanosť úroku na hypotéke


Čoraz viac Slovákov v poslednom čase preferuje zaviazať svoj úrok na hypotéke na čo najdlhšie obdobie. Ako ďalej konštatuje riaditeľka pre oblasť úverov v spoločnosti FinGo.sk Eva Šablová, viaceré banky v tomto období zvýhodnili úroky pri 10-ročnej fixácii.


Viac

Lákavý dlh. Podnikové dlhopisy oslovujú čoraz viac Slovákov


„Korporátne dlhopisy sú v porovnaní s bežným investičnými produktmi zaujímavé svojou dostupnosťou a vyšším výnosom. Úroky sa pri nich pohybujú od 3 do 7 % p. a., pri špekulatívnejších dlhopisoch nájdete aj zhodnotenie 12 % p.a.,“ hovorí František Burda, riaditeľ pre investície a zlato v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Odborníci radia nezadlžovať sa pre vianočné sviatky, dobré je na ne myslieť už vopred


Ako pre agentúru SITA povedala riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová, ľudia pred Vianocami často panikária a pod vplyvom emócií nepremyslene robia unáhlené rozhodnutia, ktoré ich neskôr môžu mrzieť. Týka sa to hlavne nakupovania formou splátkového predaja.


Viac

Prečo rastie v Žilinskom kraji rapídne cena bývania?


Na nárast cien vplýva hlavne neutíchajúci dopyt zo strany kupujúcich. „Ten sa do značnej miery dá pripísať veľmi citeľnému nedostatku nehnuteľností na predaj, a tým ochote klientov zaplatiť viac po dlhodobom hľadaní a nájdení vhodnej nehnuteľnosti,“ uviedla Katarína Kostková, produktová riaditeľka a odborníčka na reality v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Choroba či smrť blízkeho vás môžu dostať na dlažbu: Tri pravidlá ako predísť najhoršiemu!


„Je veľmi dôležité pravidelne svoje poistenie „servisovať“, teda prispôsobovať novým okolnostiam tak, aby stále spĺňalo naše aktuálne potreby,“ hovorí Miroslava Holičová, riaditeľka pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Na cintorínoch často vyčíňajú vandali: Za koľko si poistíte pomník


Čo robiť pri poškodení? Radí Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie vo FinGO.sk: "Skontrolujte si svoju poistnú zmluvu k poisteniu domácnosti a nehnuteľnosti, či obsahuje aj poistenie náhrobného pomníka..."


Viac

Chcem hypotéku: Keď som živnostník, v čom môžem mať nevýhodu oproti zamestnancovi?


Medzi piatimi finančnými expertmi odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk: Základný rozdiel je v prvom rade v tom, že u živnostníka sa požaduje výrazne dlhšia doba vykonávania pracovnej činnosti oproti klasickému zamestnancovi.


Viac

SERIÁL Učíme sa sporiť


František Burda, odborník na financie z FinGO.sk: „Niekedy to mali ľudia oveľa viac jednoduchšie. Existovali len vkladné knižky, potom sme sa presunuli na stavebné sporenie, ktoré však legislatívne úpravy už menej zatraktívnili. Teraz skôr odporúčam pozrieť sa na podielové fondy a keďže pre dieťa sporím dlhodobo, tak vyberám dlhodobý časový horizont a akciové fondy...“


Viac

PORADŇA: Ako získať najlacnejšie PZP?


„Poisťovne budú pristupovať k podrobnejšiemu rozdeleniu klientov na škodových, rizikových, menej rizikových a neškodových, čím vzniknú väčšie rozdiely vo výške poistného pre jednotlivé skupiny klientov,“ skonštatoval Štefan Fajnor z FinGO.sk. V rámci PZP sa zároveň poisťovne budú snažiť podľa neho rozširovať svoje služby, rozsah krytia aj pripoistení.


Viac

Tlak na ceny PZP vyvolávajú aj nároky pozostalých po obeti dopravnej nehody


„Úprava je vítaná pre poisťovne aj pre poškodených klientov... Pre klientov by sa skrátilo veľakrát zdĺhavé a aj nejednotné odškodňovanie, keďže o výške škody v súčasnosti rozhodujú iba súdy, ktoré každú poistnú udalosť posudzujú individuálne,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ pre neživotné poistenie spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor.


Viac

Oplatí sa mať veľa majetku v indexových fondoch?


Indexové fondy kopírujú podkladové aktívum napríklad index S&P 500. „Sú odbremenené od ľudskej chybovosti, paniky, stresu, vymyslených správ, krátkodobých správ, preto nevidím dôvod prečo si z nich presúvať majetok do akciových fondov,“ dodáva riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti Fingo.sk František Burda.


Viac

Aj na dlhopisoch sa dá zarobiť. Treba zvoliť správny mix a nepodceniť riziko


„Pokiaľ má fond zarobiť, potrebuje kúpiť rizikovejšie korporátne dlhopisy. No niekedy tieto transakcie fond nemôže urobiť, pretože ho k tomu nepustí štatút fondu,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ceny povinného zmluvného poistenia sa zrejme zvýšia


Poistenie motorových vozidiel a zvlášť PZP je pre poisťovne podľa riaditeľa pre neživotné poistenie spoločnosti FinGO.sk Štefana Fajnora stratové, keďže v priemere vyplatia viac peňazí na poistných udalostiach ako vyzbierajú od klientov.


Viac

Máte hypotéku? Môžete si vypýtať nižší úrok


„Štandardne je odporúčaný rozdiel okolo 0,50 percentuálneho bodu oproti pôvodnej úrokovej sadzbe. Pri refinancovaní hypotéky za hypotéku s preplatením poplatku za predčasné splatenie novou bankou máte efekt úspory zaručený už pri rozdiele pár desatín percenta v úroku,“ vraví riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Záujemca o obchodovanie s kryptomenami by si mal byť vedomý rizík


Podľa odborníka na financie zo spoločnosti FinGO.sk Zoltána Čikesa je táto forma investície určená skúsenejším investorom. „Bežní klienti by mali byť v súvislosti s kryptomenami opatrní a ak sa v tejto problematike neorientujú, kryptomeny im práve pre ich vysokú rizikovosť neodporúčame,“ hovorí Čikes.


Viac

Prečo burza vo Varšave žije a bratislavská spí? Môže za to aj „spackaná“ privatizácia


Odborníci si myslia, že do stredoeurópskej burzovej spolupráce by bolo prínosom zapojiť aj Rakúsko. „Takáto spolupráca a jasné podmienky môžu rozhýbať vstup nových firiem na burzu,“ myslí si František Burda, riaditeľ pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti


Rodičia by svoje deti mali viesť k finančnej zodpovednosti. Už v útlom veku si deti, podľa riaditeľa pre investície a zlato v spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu, uvedomujú hodnotu peňazí a vedia, že si za ne môžu niečo kúpiť.


Viac

Úroková sadzba nesmie byť jediné kritérium pri výbere úveru


„Najväčšou chybou je, ak sa klient uspokojí s prvou ponukou hypotéky, ktorú dostane. Väčšina ľudí ide automaticky do svojej domovskej banky, kde majú vedený bežný účet a spoľahnú sa na to, že vlastná banka by im mala dať najlepšie podmienky. Ale nemusí to tak byť,“ dodáva Eva Šablová, riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk.


Prečo je finančná gramotnosť Slovákov nedostatočná?


Našinci majú problém orientovať sa v oblastí financií, domácnosti sa zadlžujú, nevedia si hodnotne sporiť a ani v takej dôležitej oblasti ako je životné poistenie sa nevyznajú. Podľa Zoltána Čikesa zo spoločnosti FinGO.sk sa situácia v posledných rokoch pomaly zlepšuje, no stále nie je na dostatočnej úrovni.


Viac

PORADŇA: Oplatí sa seniorom vo vysokom veku uzatvárať životné poistenie?


Mnohí si poistenie so sebou nesú už od mladšieho veku. Podľa riaditeľky pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Miroslavy Holičovej je veľmi dôležité svoje poistenie nezrušiť hneď pri prvej príležitosti, ale pravidelne ho servisovať, resp. prispôsobovať tak, aby stále spĺňalo naše aktuálne potreby.


Viac

Zlato je ideálna poistka pre neisté časy, keď klesajú hodnoty akcií


„Cena zlata, podobne ako je to pri investovaní do akcií alebo fondov obchodovaných na burze, môže kolísať. Ale aj napriek tomu sú investície do zlata či iných drahých kovov najbezpečnejšie na trhu a v investičnom portfóliu plnia úlohu poistky proti finančným krízam, inflácii alebo napríklad menovým reformám,“ vysvetľuje František Burda, riaditeľ pre investície a zlato zo spoločnosti FinGO.sk.


O štátnu prémiu už nejde


Sporiť cez stavebné sporenie odporúčame len tým, ktorí plánujú investície do bývania, aj to nie s cieľom zhodnotenia peňazí, ale prípravy pôdy na prípadné dofinancovanie rekonštrukcie, kúpy či výstavby,“ vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka spoločnosti FinGO.sk pre úvery.


Úroky na hypotékach podliezajú hranicu jedného percenta


„Faktorov ovplyvňujúcich finálny úrok je veľmi veľa a majú pre rôzne banky rôznu váhu. Ak sa napríklad pre jednu banku nekvalifikujete na najnižší úrok, je možné, že iná banka vám ho bez problémov prizná," hovorí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery v sprostredkovateľskej spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Vo finančných produktoch si treba raz za čas upratať


Ako povedal Zoltán Čikes zo spoločnosti FinGo.sk, v prípade zásadnejších zmien ako je svadba, narodenie dieťaťa alebo kúpa nehnuteľnosti, je ideálne prehodnotiť svoje finančné produkty a služby hneď. "Keby sa vaša situácia nijako zásadne nezmenila, odporúčame skontrolovať zmluvy aspoň raz za dva roky," hovorí Čikes.


Viac

Kedy musíte zadať PIN kód


Zoltán Čikes, odborník na financie zo spoločnosti FInGO.sk: „Najväčší zlom nastal pri zavedení platobných kariet, keď sa ukázalo, že emócia toho, že „dávame peniaze z rúk preč“ sa niekoľkonásobne znížila. Vďaka tomu naozaj ľudia začali míňať o niečo viac...“


Viac

Česi expandujú na slovenskom IT trhu


Pod InTeFi Capital pôsobí na Slovensku aj úspešná finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk... Fingo sa špecializuje na online porovnávanie finančných produktov. Chce využiť doterajšie medzery na trhu medzi online porovnávačmi a offline sieťou finančných poradcov - a to poskytnutím dát z online vyhľadávania poradcom.


Viac

ŠPECIÁL: Najhorším zlozvykom Slovákov je, že nechávajú úspory na bežnom účte


Podľa riaditeľky pre úvery spoločnosti FinGO.sk Evy Šablovej sa Slováci úverujú nad rámec finančných možností. Chybou pri investovaní podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu je, že Slováci často nevyužívajú vhodný produkt.


Viac

Lacnejší úver dostanú ľudia s vyššími príjmami alebo cennou nehnuteľnosťou


„Ak sa klient pre jednu banku nekvalifikuje na top úrok, je možné, že iná banka mu ho bez problémov prizná. Všetko však závisí od samotného klienta,“ hovorí riaditeľka pre úvery v spoločnosti FinGO Eva Šablová.


Viac

Prečo si treba v zmluvách upratať?


"Kontrolou zastaralých zmlúv môžete v rodinnom rozpočte ušetriť desiatky, v niektorých prípadoch aj stovky eur mesačne. No nielen okamžitá peňažná úspora je dôležitá," uviedol Zoltán Čikes, odborník na financie FINGO.SK.


Viac

Hypotéky vyhľadávame najčastejšie v pondelok medzi 19. a 22. hodinou


Online porovnávanie finančných produktov využívajú hlavne mladí ľudia vo veku 25 – 34 rokov a o niečo viac muži ako ženy. Priemerne si chcú požičať 77 tisíc eur a sú ochotní splácať 323 eur mesačne. Vyplýva to z najnovších údajov spoločnosti FinGO.sk.


Viac

Ktorí klienti naozaj dostanú top úrok?


"Dôležitý je prieskum trhu, lebo každá banka má iný pohľad na klienta ako takého. Jeden človek môže mať v rôznych bankách rôzny rating podľa interných kritérií," vysvetľuje Eva Šablová, riaditeľka pre úvery Fingo.sk. Ak na prieskum trhu nemáte čas, oslovte finančného sprostredkovateľa.


Pomôže vám získať hypotéku finančný sprostredkovateľ?


Stále viac Slovákov sa v oblasti osobných financií obracia na finančného sprostredkovateľa, ľudovo nazývaného poradca. Napomohlo tomu sprísňovanie hypoték a tiež nové možnosti v oblasti investovania, v ktorých sa klienti veľmi nevyznajú.


Viac

Môžem dostať peniaze za pôrod alebo pri rizikovom tehotenstve?


Poistenie je zaujímavé aj pre ženy, ktoré plánujú bábätko. Ako môže byť užitočné a na čo všetko si pri výbere poistky dať pozor? Na 10 najčastejších otázok o poistení odpovedá riaditeľka pre životné poistenie spoločnosti FinGO.sk Miroslava Holičová.


Viac

Obchodné napätie vo svete zvyšuje ceny zlata, záujem oň majú aj Slováci


Žltý kov je v čase kríz pre investorov akousi poistkou. "Zlato ich vie ochrániť pred turbulenciami na trhu a dokáže svojim rastom stlmiť prudší pokles portfólia. Je časť investorov, ktorí ho špekulatívne nakupujú, pričom chcú zarobiť na prudkom raste jeho ceny. Následne ho predajú a vrátia do obehu," priblížil Burda.


Viac

PORADŇA: Sporenie je dôležité. Ako správne sporiť a koľko si odkladať?


Dnešná doba ponúka podľa riaditeľa pre investície a zlato spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu množstvo príležitostí, ako môžete zarobené peniaze ďalej zhodnotiť. Na trhu sú investičné produkty od úplne konzervatívnych s minimálnym výnosom až po komplikované, často nečitateľné schémy zhodnotenia s neštandardne vysokými výnosmi.


Viac

Požičiate si a ešte vám aj zaplatia. Zažívame (ne)normálne časy


„Tento stav sa vymyká normálu, keďže v budúcnosti vyberiem menej peňazí, ako som požičal. Pre niektorých ľudí možno nepochopiteľné, ale aktuálne je to fakt,“ hovorí pre TREND o súčasnej situácii riaditeľ pre investície spoločnosti FinGO František Burda.


Viac

Ľudia začínajú byť pri úveroch opatrní, a to aj napriek poklesu úrokov


"Klienti, ktorí už dnes nejaký úver splácajú a chceli by ďalší, majú najväčší problém získať nový úver v požadovanej výške. Obmedzuje ich úverový strop vo výške 8-násobku ročného príjmu klienta, od ktorého sa navyše odpočítavajú existujúce úvery," priblížila situáciu niektorých klientov riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk Eva Šablová.


Viac

Chcem hypotéku: Úroky hore nejdú, tak na aké obdobie si mám zafixovať sadzbu?


Päť odborníkov na financie radí, ktoré banky dávajú najlepšie úroky na hypotéky, čím to podmieňujú a na aké obdobie si sadzbu zafixovať. Odpovedá aj Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.


Viac

FinGO.sk s ďalšou významnou posilou. Maklérov lákajú nové trendy v oblasti finančného sprostredkovania


Do FinGO.sk prichádza ďalšia významná posila. Novým regionálnym obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Eduard Novák, ktorý v oblasti financií pôsobí viac ako 20 rokov. FinGO.sk tak naďalej posilňuje svoj obchodný tím, vďaka čomu môžu regionálni obchodní riaditelia budovať s maklérmi skutočne blízke vzťahy.


Viac

Máte majetok poistený proti povodni a záplavám?


Väčšina ľudí nerozlišuje pojmy povodeň a záplava, hoci to nie je to isté. Rozdiel vysvetľuje Štefan Fajnor, riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk: „Laicky povedané, povodeň vzniká v dôsledku zvýšenia hladiny vodného toku alebo vodných nádrží nad úroveň brehu alebo pretrhnutím hrádze a následným vyliatím vody. Záplava je súvislá vodná plocha, ktorá môže vzniknúť aj z dôvodu povodne, ale aj z dôvodu vytrvalých zrážok alebo topenia sa snehu."


Viac

Stop rizikovým hypotékam


Získať potrebné peniaze na kúpu vlastnej strechy nad hlavou sa ľudia snažia rôznymi spôsobmi. „Mnohí využívajú možnosť založiť dve nehnuteľnosti, aby dostali potrebnú sumu úveru,“ priblížila Eva Šablová, riaditeľka pre úvery spoločnosti FinGO.sk. Hlavne mladší ľudia za splatenie hypotéky ručia nielen kúpeným bytom, ale v prípade súhlasu aj nehnuteľnosťou ich rodičov.


Viac

Sprostredkovatelia zviedli boj s reguláciou


Vodu zarmútil aj nováčik na trhu Fingo.sk, ktorý začal svoje služby poskytovať len v marci minulého roku. Napriek tomu, že aktívne ponúkal služby len 10 mesiacov, vykázal tržby presahujúce 6,5 milióna eur. Zaradil sa tak na 14. miesto v rebríčku najväčších sprostredkovateľov.


Viac

Investovať do zlata sa dá aj za 50 eur mesačne


Fingo.sk je finančná platforma, ktorá svojim partnerom ponúka okrem štandardných finančných produktov aj vlastné. „V rámci našej skupiny ponúkame investíciu do zlatých mincí Wiener Philharmoniker a taktiež emitujeme dlhopisy, vďaka ktorým klienti môžu investovať do lokálnych developerských projektov. Na Slovensku plánujeme postaviť 400 nových bytov.


Viac

Finančná platforma Fingo priniesla na slovenský trh nový vietor


O tom, akú pridanú hodnotu poskytujú a do akých projektov sa púšťajú, sme sa rozprávali so spolumajiteľom a generálnym riaditeľom Fingo.sk Ondrejom Matvijom a investorom projektu Lukášom Novákom, predsedom predstavenstva českej skupiny InTeFi Capital, aktívnej okrem financií aj v IT či v knižnom biznise v ČR.


Viac

Fingo Akadémia zlepšuje kvalitu finančných sprostredkovateľov


V polovici júla odštartuje druhý cyklus Fingo Akadémie, unikátneho vzdelávacieho programu pre finančných sprostredkovateľov. Účastníkom opäť ponúkne množstvo reálnych prípadových štúdií zameraných nielen na získanie odborných vedomostí, ale najmä na osvojenie si praktických zručností.


Viac

Orange inovuje: Svoje pôsobenie rozširuje na finančný trh


Práve spoluprácu s fingo.sk vnímame ako jeden z pilotných projektov v tejto oblasti a sme veľmi radi, že vďaka nemu môžeme našim zákaznikom už teraz priniesť zaujímavé služby v oblasti hypotekárnych úverov.


Viac

Konkurencia blokuje sprostredkovateľov


Na slovenský trh finančného sprostredkovania vstúpila nová firma. FinGO sa chce zamerať predovšetkým na on-line svet, pričom ho chce prepojiť s reálnymi sprostredkovateľmi. Zakladateľ spoločnosti Lukáš Novák vraví, že tento postup sa im osvedčil.


Viac

Ako funguje prepojenie online a offline sveta financií v praxi?


Z benefitov konceptu prepojenia online a offline sveta financií spoločnosti FinGO.sk ťažia makléri aj klienti vďaka rýchlosti a efektivite pri porovnávaní produktov a služieb finančných inštitúcií. Ako tento koncept funguje a ako ho vnímajú po polroku od úspešného štartu partneri FinGO.sk?


Viac

FinGO.sk otvára svoju centrálu v bratislavskej Polus Tower


Spoločnosť FinGO.sk otvára svoju centrálu v moderných priestoroch budovy Polus Tower II. Tu je klientom a partnerom FinGO.sk k dispozícii viac ako 30-členný tím vytvárajúci podporu pre efektívnu prácu finančných sprostredkovateľov s klientmi.


Viac

FinGo.sk posilňuje svoje aktivity na Slovensku, rozširuje svoj tím aj sieť partnerov


Program FinGO Partner zväčšuje svoju sieť na Slovensku. Je to dôkaz toho , že čoraz viac profesionálov z oblasti financií dôveruje v tím ľudí, ktorí stoja za projektom, a vidia v ňom cestu za jasným úspechom.


Viac

Spoločnosť FinGO.sk predstavila počas konferencie jedinečné novinky pre slovenský finančný trh


Spoločnosť FinGO.sk v Žiline usporiadala konferenciu, kde predstavila hlavné novinky a úspechy svojho rýchleho rastu. Iba pol roka ubehlo, čo spoločnosť vstúpila na Slovensko a za ten čas stihla naozaj veľa. Medzi významné úspechy určite patrí získanie nových strategických partnerstiev či uvedenie dvoch unikátnych technologických noviniek.


Viac

Riaditeľom divízie obchodu FinGO.sk sa stáva Marek Gemainer


Rýchlo rastúca finančno-sprostredkovateľská spoločnosť získava do svojich radov ďalšiu významnú osobnosť slovenského bankovníctva.


Viac

Finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO úspešne zvládla štart do nového roka


Hlavnou myšlienkou spoločnosti FinGO je spájať online a offline vo svete financií. Pomocou nových technológií a strategických spoluprác prináša svojim obchodným partnerom nových klientov v oblasti hypoték, životného poistenia a zhodnocovania úspor.


Viac

FinGO úspešne pokračuje v dynamickom raste a napĺňa ciele


Už dnes má spoločnosť FinGO dohody s kľúčovými obchodnými partnermi a do konca roka pribudnú zvyšní. Sme radi, že finančné inštitúcie uverili v náš koncept a dali nám podporu.


Viac

FinGO predstavilo na konferencii v Žiline budúcnosť sprostredkovania


Finančné technológie a férová spolupráca, to všetko a oveľa viac ponúka finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO, ktorá na konferencii predstavila unikátnosť svojho projektu.


Viac

FinGO spolu so silnými partnermi dokáže ročne sprostredkovať cez 300 miliónov eur v hypotékach


Unikátne prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania, ktoré uviedla na slovenský trh spoločnosť FinGO, stavia na dlhoročných skúsenostiach a špičkovom manažmente.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Broker-poolová spoločnosť FinGO vstúpila iba pred niekoľkými dňami na slovenský trh s unikátnym projektom pre finančných sprostredkovateľov a už sa jej podarilo získať významných partnerov.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Nováčik na slovenskom trhu získal za krátky čas desiatky obchodných partnerov. Medzi tých najväčších patrí bezpochyby Finportal Hypopartner.


Viac

Broker poolová spoločnosť FinGO uzatvára spoluprácu s Finportal Hypopartner


Oslovilo nás prepojenie offline a online sveta finančného sprostredkovania v rozsahu a kvalite, akú na našom trhu neponúka žiadna iná maklérska spoločnosť.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Mimoriadne technologické riešenie, ktoré prinesie pozitívne zmeny najmä pre finančných sprostredkovateľov a zásadne uľahčí ich dennú prácu. Jedinečná platforma Finnology umožní sprostredkovateľom zapojenie sa do "trhoviska obchodných príležitostí".


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Spoločnosť FinGO na Slovensko prichádza so silnými štítmi, ktoré za ňou stoja. Je to investičná skupina LARGO finance, poprední slovenskí odborníci z oblasti finančného sprostredkovania a v neposlednom rade technologická spoločnosť FINNOLOGY.


Viac

Na Slovensko prichádza FinGO a finančným sprostredkovateľom uľahčí život


Manažérom, ktorí chcú ďalej rozvíjať svoje obchodné siete ponúkame nový moderný nástroj, ako pre svojich ľudí zabezpečia dostatok práce a tým stabilitu svojej firmy. Hlavným motívom činnosti finančného sprostredkovania už nie je len výška provízie, ale ide predovšetkým o dostatok nových príležitostí.


Viac